لینک شکسته Broken Link از لینکایی هستن که به دلایلی مثل کندی سرورمیزبان ،بی دقتی در نوشتن و وجود خطای گرامری (Syntax Error) در HTML و یا اشتباه دادن لینک بوجود میان و در آخر شما شما رو به مقصد اصلیتون نمیرسونه .

در واقع اگر مقصد به هر دلیلی از بین بره و یا از دسترس خارج شه، لینک شکسته بوجود آمده. وجود این نوع از لینک ها اعتبار سایت رو کم می کنه چون که برگشت به محلی نامعتبر صورت گرفته. یه وب مستر دقیق همیشه باید محتوای سایت رو بررسی کنه تا ازعدم وجود لینک های شکسته اطمینان یابد.

زمانیکه موتور جستجو سایت رو پیمایش (crawl) می کنه و با یه لینک شکسته مواجه شه پیمایش سایت به بن بست می رسد، پس موتورهای جستجو دسترسی به سایت رو ضعیف حساب می کنه و در نتیجه با گذشت زمان می تونه به سئو شما آسیب بزنه.

در بیشتر سایتا در لینکای شکسته پیغامی مبنی برخطای ۴۰۴ ظاهر میشه.

یکی از مهمترین کارایی که در زمان ایجاد خطای ۴۰۴ باید بکنین ریدارکت کردن صفحه لینک شکسته به صفحه اصلی سایت هست که این کار از دید گوگل به مراتب رتبه سایت رو بهتر می کنه.

اگه تمایل دارین در مورد خطای ۴۰۴ و روشای برطرف کردن اون بیشتر بدونین و البته با روشای برطرف کردن لینک شکسته آشنا شید؛ مطلب خطای ۴۰۴ چیه ؟ رفع و تاثیر اون بر سئو رو بخونین.

چیجوری لینکای شکسته سایت رو پیدا کنیم ؟

روشای زیادی واسه پیدا کردن لینکای شکسته هست یکی از روشای رایج وبمستر تولزه که آمار دقیقی از لینکای شکسته رو به شما میده اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین حتما باید از قبل سایتتون رو در وبمستر تولز ثبت کنین .

اینجا چند روش موجود واسه پیدا کردن و گرفتن آمار دقیق رو معرفی می کنیم

• یکی از سرویسای آنلاینی که امکان بررسی لینک شکسته سایت رو به شما می ده همراه با آمار دقیقی در مورد کل لینکای سایتتون
سایت http://validator.w3.org/checklink هست. از راه این سایت می تونین آمار دقیقی از لینکای سایتتون رو ببینین.
• روش دوم باز می تونین از راه یه سایت دیگه که نشانی http://www.deadlinkchecker.com هست بررسی کنین و لینکای شکسته سایت رو بررسی کنین.
• روش سوم هم می تونیم به وبمستر تولز گوگل اشاره کنیم.
• هم اینکه اگه سایت شما با مدیریت محتوا وردپرس راه اندازی شده می تونین از افزونه Broken Link Checker واسه بررسی لینکای شکسته سایت استفاده کنین.
با روشی که در بالا گفته شد شما می تونین بررسیای لازم در مورد پیدا کردن لینک شکسته سایت رو انجام بدین و به بهتر شدن سئو سایت خود کمک کنین.
واسه موارد مربوط به ریدایرکت می تونین از نسخه پریمیوم افزونه WordPress Seo By Yoast استفاده کنین.

منبع:observerseo


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *