پایانامه ارشد در مورد : بررسی تحلیلی و عددی فرآیند بالج آزاد گرم لوله آلومینیومی93

دانلود پایان نامه

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   مطالعه تحلیلی و عددی فرآیند بالج آزاد گرم لوله آلومینیومی

تکه ای از متن پایان نامه :

 

در ذیل به معرفی پارامترهای تاثیر گذار بر فرایند بالج‌ آزاد لوله پرداخته می‌گردد.

1) ابعاد لوله‌ و قالب

2)جنس لوله

3)طراحی ابزار به مقصود شکل‌دهی لوله

4)طراحی و روش قطعه‌ی پیش‌فرم

5)سرعت انجام پروسه

6)اصطکاک و روانکاری

2-10-1-1 ابعاد لوله‌ و قالب

ابعاد لوله‌ی اولیه مهمترین و تاثیر گذارترین پارامتر بر کیفیت محصول نهایی به حساب می‌آید. فاکتورهای ابعادی زیرا طول لوله، شعاع خارجی لوله، ضخامت لوله و شعاع گوشه‌ی قالب هر کدام به تنهایی می‌توانند بر بهبود ارتفاع بالج در فرایند بالج آزاد گرم لوله که در نهایت به بهبود محصول نهایی منجر می گردد، تاثیر بگذارد.

به کمک روابط تئوریک و معادلات حاکم بر شکل‌دهی فلزات می‌توان تخمین خوبی برای هر کدام از این فاکتورها زد. به عبارت دیگر به کمک تحلیل ریاضی‌وار فرایند مذکور می‌توان  بازه‌ی اطمینان برای هر کدام از پارامترهای مذکور ارائه نمود که با تکیه بر آن بتوان به محصولی بی‌عیب دست پیدا نمود.

از طرف دیگر به کمک شبیه‌سازی اجزا محدود هم می‌توان به رِنج مناسب برای فاکتورهای فوق رسید. نکته‌ای که در طراحی باشد، قبل از فرایند هیدروفرمینگ لوله خم داده می‌گردد تا به شکل قطعه نهایی نزدیک گردد. نکته‏ای که بایستی به آن دقت گردد این می باشد که بعضی خصوصیات مواد به دلیل خم‏ها و سخت‌کاری که روی قطعه انجام می‏گردد تغییر می‌کند پس قبل از هیدروفرمینگ لوله، به دلیل اینکه لوله انعطاف‏پذیری لازم جهت شکل‏دهی را داشته باشد و از شکست آن حین فرایند جلوگیری گردد، یک مرحله گرم کردن مورد نیاز می باشد.

 مطالعه تحلیلی و عددی فرآیند بالج آزاد گرم لوله آلومینیومی

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد: مطالعه تحلیلی و عددی فرآیند بالج آزاد گرم لوله آلومینیومی