پایانامه با عنوان : بررسی تحلیلی و عددی فرآیند بالج آزاد گرم لوله آلومینیومی93

دانلود پایان نامه

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   مطالعه تحلیلی و عددی فرآیند بالج آزاد گرم لوله آلومینیومی

تکه ای از متن پایان نامه :

 

تقریبا در تولید تمامی قطعات با هر سایز و شکل پیچیده کارآمد می‌باشد. به عبارت دیگر تعداد کمی از محصولات را می‌توان نام برد که در طی پروسه‌ی تولیدشان از نورد، آهنگری، کشش بهره گیری نشده باشد.

یکی از روش‌های جدید شکل‎دهی فلزات که در تولید قطعات با دقت ابعادی و کیفیت سطح خوب از آن بهره گیری می‏گردد روش هیدروفرمینگ می باشد. در ادامه به مطالعه روش‌های مختلف بهره گیری از سیال در شکل‌دهی ورق‌های فلزی پرداخته خواهد گردید.

2-4 روش‏های شکل‏دهی لوله‏های فلزی با بهره گیری از سیال

شکل‌دهی با سیال (ابزار نرم) را به دو دسته‌ی کلی می‌توان تقسیم‌بندی نمود.

1) شکل‌دهی گازی گرم

2) شکل‌دهی با بهره گیری از سیال هیدرولیک

همانطور که از نام فرایند مشخص می باشد، در فرایند شکل‏دهی گازی گرم،  از فشار گاز و در فرایند هیدروفرمینگ،  از فشار سیال آب یا روغن جهت شکل‌دهی لوله بهره گیری می‌گردد. (در ادامه توضیح مفصل از این دو فرایند آورده خواهد گردید)

تکنولوژی بهره گیری از ابزار نرم به دلیل مهیا کردن کیفیت محصول بالا، دقت ابعادی قابل قبول و مهمتر از همه صرفه‌ی اقتصادی فرایند به دلیل ساده بودن تجهیزات، در کانون توجه صنعت‌گران قرار گرفته می باشد.

2-5 فرایند هیدروفرمینگ

بهره گیری از سیال به عنوان ابزار نرم جهت شکل‌دهی فلزات از سال 1980 مورد توجه محققین و صنعتگران قرار گرفت که منجر به معرفی روشی جدید به نام هیدروفرمینگ در تولید قطعات فلزی گردید. اساس کار در هیدروفرمینگ (سیال آب یا روغن) به این شکل می باشد که با بهره گیری از فشار داخلی سیال آب قطعه‌ی خام اولیه شکل حفره‌ی قالب یا سنبه‌ی شکل‌دهی را به خود می‌گیرد. قطعه‌ی خامی که در این فرایند بهره گیری می‌گردد لوله یا ورق می باشد. در صورتی که قطعه‌ی خام لوله باشد فرایند مذکور هیدروفرمینگ لوله و در صورتی که قطعه‌ی خام ورق باشد هیدروفرمینگ ورق نامیده می‌گردد.

 مطالعه تحلیلی و عددی فرآیند بالج آزاد گرم لوله آلومینیومی

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد: مطالعه تحلیلی و عددی فرآیند بالج آزاد گرم لوله آلومینیومی