پایان نامه ارشد رشته تفسیر و علوم قرآن بررسی جرم در قوانین تاجیکستان

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :مطالعه تطبیقی جرم در قرآن و قوانین تاجیکستان 

تکه ای از متن پایان نامه :

و بر اهمین اساس در چارچوبه مشخص و منصوص حرکت می کند و نیاز های هر زمان و مکان بشر را کشف و صراط حق را مشخص می کند. در این دیدگاه نظر و یا خواست بشر در چارچوبه ی خالق هستی ترسیم می کند دارای اعتبار می باشد و بر خلاف نظریه های امانیستی که نتیجه اش بر خلاف سخن اولیه آن ها خواهد بود (نظر گروهی بر گروه دیگر تحمیل می گردد و ضمانت اجرایی و حق بودند را هم ندارد) نه پایمال کردن حق شخص بما هو بشر را تجویز و نه(هیتانی ها)  و بعد از ورود اسلام[1] در دوران خلافت امویان بر سرزمین های اسلامی، به سبب ظلم و بی عدالتی ها با وجود قبول دین مبین اسلام، باز به فکر نظام و حکومت مرکزی مقتدر بودند و در همین زمان هسته های اصلی  تاجیکان در جمعیت های جداگانه سغدی، خطلانی- باختری، فرغانوی، سَک ها و غیره قرار داشتند[2]. در این دوران هم تاجیکان این منطقه، رسم دولتداری را آموخته بوند و بعد از قبول اسلام آن را با عقاید خود همراه و برای اجرا مهیا نمودند.

ب: جایگاه قانون در دولت سامانیان – تاجیکان

با ظهور دولت سامانیان (819 تا999م برابر با قرن سوم و چهارم ه.ق) و تشکیل دولت مستقل در منطقه خراسان بزرگ، مردم این منطقه تجربه نوی را در تاریخ خود ثبت نمودند. قانون مداری، تدوین راه کار های مکتوب و عملی برای اداره جامعه در صحنه های جنگ، کشاورزی، احکام و حقوق مردم و دیگر زمینه ها شروع گردید و رشد نمود. دولت سامانی به خصوص دولت امیر اسماعیل سامانی (شوال ۲۳۴ هـ.ق، فرغانه — صفر ۲۹۵ هـ.ق.، بخارا) سرزمین های زیادی را تحت حکومت سامانیان –  تاجیکان قرار داد.

مانند : چاچ- تاشکند، خوارزم، إشرُوسنَ- می باشدَرَوشَن، فرغانه، شمال شرقی سمرقند، بلخ، ‌ترمیذ، مرو، ‌هرات، سیستان، کرمان، طوس، نیشابور، گرگان، ری، قزوین، زنجان، سغد، باختر، بخارا و سمرقند و تمامی سرزمین های تاجیکستان فعلی شامل دولت سامانیان بوده می باشد[3].

یکی از منطقه های که همچون مرکز حکومت اسماعیل سامانی شناخته گردید و در علم و فرهنگ پیشرفت زیاد داشت

مطالعه تطبیقی جرم در قرآن و قوانین تاجیکستان

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه