شرکت های پذیرفته شده، اقلام تعهدی غیرعادی

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : مطالعه تأثیر ویژگی های کیفی حسابرس مستقل بر اقلام تعهدی غیرعادی در شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار 88 الی 91

تکه ای از متن پایان نامه :

 

 

 

پیروی از رویه منظم و سیستماتیکی می باشد که در جریان بهره گیری از روش‌های آماری و مرتبط ساختن عوامل موضوع پژوهش، بایستی رعایت گردد. توجه پژوهشگری که از آمار بهره گیری می­کند تنها به محاسبه داده­ها و بهره گیری علمی از آن‌ها محدود نمی­گردد بلکه روش‌های آماری تا هدف‌های اساسی توصیف و تحلیل، پیش می‌روند. هدف نهایی پژوهش به‌دست آوردن نتایج کلی و قابل تعمیم می باشد که ممکن می باشد برای تبیین پدیده‌ها و پیش­بینی رویدادهای آینده به کار رود. در واقع روش پژوهش علمی، شامل اندازه­گیری و ارزیابی و مقایسه عوامل، بر اساس اصول و موازین قبول شده از طرف دانشمندان، برای حل معضلات و مسائل بوده و مستلزم  قدرت اندیشه و ظرفیت تعمیق، تشخیص، قضاوت و ابتکار می باشد. جهت انجام تحقیقات علمی و رویه مشخص و معینی بر اساس متدولوژی علمی هست که رعایت آن ضروری می باشد.

در فصل قبل ادبیات و پیشینه­ی پژوهش مورد مطالعه قرار گرفت و عمدتاً با موضوعاتی مثل ویژگی‌های حسابرس و اقلام تعهدی غیر عادی مورد بحث قرار گرفت. در فصل حاضر پس از طرح و تبیین مبانی نظری و تجربی فرضیه­های پژوهش با اشاره به ساختار و روش پژوهش مورد بهره گیری به تفصیل در مورد اندازه­گیری متغیرها، جامعه مورد مطالعه، نمونه­های آماری و منبع اطلاعات بحث و روش­های آماری مورد بهره گیری برای آزمون فرضیه­های پژوهش تشریح می­گردد.

 

3-2- روش اجرای پژوهش

مقصود از روش پژوهش آن می باشد که مشخص گردد چه روش پژوهشی برای مطالعه موضوع خاصی لازم می­باشد. انتخاب روش انجام پژوهش بستگی به اهداف و ماهیت موضوع مورد مطالعه و امکانات اجرایی آن دارد. هنگامی می‌توانیم در مورد روش مطالعه و انجام پژوهش تصمیم بگیریم که ماهیت موضوع پژوهش، اهداف و نیز گستردگی دامنه آن مشخص شده باشد. به دیگر سخن، هدف از انتخاب روش پژوهش آن می باشد که پژوهشگر مشخص کند چه شیوه یا روشی را اتخاذ نماید تا او را هرچه سریع‌تر، دقیق‌تر و آسان‌تر و ارزان‌تر برای رسیدن به پاسخ یا پاسخ­هایی برای سوالات پژوهش یاری کند.

این پژوهش بر مبنای هدف از نوع پژوهش­های کاربردی می باشد و بر مبنای نحوه ارائه، از نوع پژوهش توصیفی و شاخه پیمایشی و از نظر ارتباط بین متغیرها از نوع همبستگی می­باشد. روش پژوهش توصیفی شامل مجموعه روش‌هایی می باشد که هدف آن توصیف کردن شرایط با پدیده­های مورد مطالعه می باشد و روش همبستگی نیز برای مطالعه ارتباط متغیرها در جامعه آماری به کار می­رود. همچنین بر اساس زمان جمع‌آوری داده­ها از نوع پژوهش‌های مقطعی و از نظر منطق اجرا، استقرایی می­باشد.

 مطالعه تأثیر ویژگی های کیفی حسابرس مستقل بر اقلام تعهدی غیرعادی در شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار 88 الی 91

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید: