هر وبمستر باید واسه تولید محتوای متنی، به دنبال مطالب جدید و بکر باشه تا بتونه کاربران جدید و بیشتری رو به سمت خود جذب کنه به خاطر همین وبمسترها به این موضوع اهمیت زیادی میدن چون یکی از برگای برنده واسه هر سایتی، مطالب جدید و جذابه. حال وقتی که شما مطالب خواندنی واسه سایت خود می نویسید، از این موضوع ناراحت میشین اگه فهمیده باشین کسی از مطالب شما به نفع خود استفاده کرده چون شما واسه مقالات خود وقت و هزینه صرف کردین. پس باید از همون اول هب فکر تکنیکایی باشین که مطالب شما رو مراقبت می کنه و اجازه نمی ده سایتای دیگه به فکر سوء به کار گیری مقالات شما بیفتن مثلا شما می تونین در مقالات خود، اخطار حق نشر رو قید کنین و یا این که از این فوت وفن استفاده کنین که کاربر نتونه قسمتایی از متن شما رو کپی کنه و مجبور باشه واسه به کار گیری این مطالب، اونا رو تایپ کنه کاربر از این کار بیخیال میشه.

مهم ترین داراییاتون در وب سایتتون مطالب شمان.علاوه بر تلاش و وقتی که واسه جفت و جور مطالب صرف کردین مراقبت اونا از دزدان هم بسیار ضرورت داره. محتوا دزدی در دنیای امروزه وب به یه امر عادی بدل شده و کمتر سایتی رو میشه یافت که از محتوای دزدی بی نصیب باشه. لازمه بدونین که در روبرو شدن با دزدی ادبی از مطالبتان چیجوری عمل کنین و نباید به دزدان اجازه بدین که خیلی راحت از مطالب شما استفاده کنن. در این مطلب تلاش دارم روشی رو واسه مقابله با دزدی محتوا به شما معرفی کنم:

به چه دلیل مطالب من دارایی منه؟

تنها یه سئو کار تازه کار جواب این سوال روشن رو نمی دونه! پادشاه سایت شما مطالب شمان. همه طراحان وب و سئو کاران عالی می دونن که مطالب هرچه به روز تر و جدید تر باشه واسه پیشرفت سئو سایت شما بهتره. شک نداشته باشین آسونترین راه واسه پیدا کردن محتوا به کار گیری کپی و pastه ولی شما یه طراح حرفه ای هستین پس هیچوقت دست به این کار نمیزنین.

شاید از خود سوال کنین که من دوست دارم مطالبم رو به رایگان در اختیار بقیه بذارم؟! این مسئله مانعی نداره ولی توجه به قانون کپی رایت یه اصل اخلاقی و البته حرفه ایه. هر چند گوگل به طور جدی درصدد جلوگیری از منتشر کردن مطالب تکراری بر اومده اما بسیار دیده شده که شما مطالب خود رو مثل در سایتی دیگه و با رتبه ای بالاتر دیدین و این جاست که باید دست به اقدام جدی بزنین.

از اخطار copy right استفاده کنین

خیلی از آدما به دلیل نبود آشنایی با خیلی از قوانین دور و بر وب به طور ناخواسته منتهی به دزدی محتوا می شن. عکسا، مقالات، ویدیوها و مطالب بسیاری در دامنه های عمومی وجود دارن پس به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که هیچوقت و هیچوقت مطالب خود رو در دامنه های عمومی قرار ندین. از اخطار کپی رایت در بالا و پایین متن خود استفاده کنین. حتی می تونین بخشی از متن رو بالای اخطار بذارین. به کار گیری مشکلات فیزیکی به خصوص در مورد عکسا وفیلما مثلا اضافه کردن متن یا صدا، هر چند که صد در صد پیش گیرنده نیس ولی می تونه افراد دیگه رو از یه کپی ناشیانه منصرف کنه. واسه مقالات بهتره گزینه انتخاب متن یا دریافت فایل کامل رو غیر فعال کنین تا دزدان محترم به تلاش بیشتری نیازمند شن.

نوشته ای دیگر :
رقابت‌ها و رشته‌های عجیب ورزشی + عکس

مشکلات

authorship حافظ مطالب شما

authorship یا همون قانون نویسندگی گوکل وسیله بسیار موثر واسه حفظ محتویات سایت شماس. برابر این قانون به شما اعتبار هم بخشیده می شه. خیلی راحت و با وارد کردن مطالب خود به وسیله این قانون شما مدعی و مالک مطالب میشین. تنها ایراد وارد بر این قانون اینه که شما باید از نام حقیقی خود استفاده کنین و به کار گیری هرگونه نام مستعار در این جا واسه شما مشکل ساز می شه. واسه وب سایتایی با بیشتر از یه نویسنده لازمه که هر کدوم از نویسندگان پای مطالب مربوط به خود رو امضا کنن. بعد از اینکه مطلب خود رو در google authorship وارد کردین دیگه گوگل شما رو به عنوان مالک اون خواهد شناخت.

اخطارای گوگل رو جدی بگیرین

علاوه بر مراقبت از مطالب شما باید یاد بگیرین اگه مطالب شما دزدیده شدن چیجوری سارقان رو پیدا کنین. واسه این کار لازمه از google alert استفاده کنین. به کار گیری وسیله اخطار گوگل بسیار ساده س! طوریکه شما مطلب مورد نظر خود رو انتخاب کرده و روی اون اخطار گوگل رو قرار می دید و اکر هر جای دیگری مطلب شما دیده شد اخطاری واسه شما میاد. به شکل یه الگوی تقریبا تصادفی واسه هر مطلب خود ۲ تا ۳ اخطار بذارین. از پاراگراف اول غافل نشید و به ترتیب واسه پاراگرافای بعدی تا انتها. به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که مطالبی که به نقل از شما منتشر می شن شامل قانون کپی رایت نیستن.

چیجوری با دزدان مقابله گنیم؟

بعد از گرفتن اخطار و اطلاع از دزدیده شدن مطالب اقدامات زیر رو انجام بدین:
• همه مطالب اصلی خود رو جمع آوری کنین.
• واسه عکسا و ویدیوها حتما یه منبع معتبر داشته باشین.
• یادتون نره مطالب رو در گوگل به ترتیب تاریخ ثبت کنین چون که این محکم ترین منبع واسه اثبات به سرقت رفته شدن مطالب شماس.

دسته‌ها: علمی-آموزشی