حس بسیار بدیه که رمز و یا الگوی گشودن قفل دیوایس تون رو یادتون رفته باشه و نتونین به اون دسترسی پیدا کنین. بعضی وقتا به دلیل وارد کردن تعداد زیادی رمز اشتباه و یا شیطنتای کودکان فامیل و یا کنجکاویای بعضی از دوستان، شرایط به حدی خیلی بد می شه که اجازه گذشتن از اولین قفل امنیتی گجت به طور کامل از شما سلب شه! به هر دلیلی اگه قادر نیستین از قفل امنیتی اندروید عبور کنین، به شما این روش ها رو پیشنهاد می کنیم.

به کار گیری رمز عبور حساب کاربری گوگل

باز کردن دیوایس قفل شده با این راه حل کمتر از یه دقیقه زمان میبره. واسه به کار گیری این روش حتما باید گجت تون با حساب کاربری گوگل همگام شده و به اون دسترسی کامل داشته باشه. این راه حل از ویژگی بازیابی حساب کاربری گوگل استفاده میکرد، پس اگه قبلا هیچ حساب گوگلی رو روی اسمارت فون یا تبلت خود فعال نکردین، این روش دردی رو از شما دوا نمیکنه.

قدم اول:

در صفحه لاک اسکرین بعضی از دیوایسا، کلید ?Forgot Password واسه کاربرانی که رمز عبورشون رو از یاد بردن قرار داده شده. این کلید رو بفشارید تا منوی جدیدی نشون داده شه.

قدم دوم:

روش های مختلفی در این منو واسه بازگشایی گجت تعبیه شدن. یکی از اونا به کار گیری حساب کاربری گوگله. اطلاعات حساب تون مثل نام کاربری و رمز عبور رو وارد کنین و کلید Sign In رو بفشارید.

قدم سوم:

گجت شما دوباره بازگشایی می شه و می تونین دوباره به اطلاعات اون دسترسی داشته باشین. یادتون نره که این روند رمز عبور قبلی شما رو هم کلا پاک می کنه، پس اگه می خواین باید در تنظیمات دیوایس تون رمز عبوری جدید تنظیم کنین، فقط تلاش کنین که رمز عبور جدید تون رو دیگه یادتون نره!

بازم به کار گیری رمز عبور حساب کاربری گوگل!

این روش خیلی بی شباهت به روش قبلی نیس. واقعا کامل مانند همون روش قبلیه، فقط چگونگی دسترسی به کلید ?Forgot Password کمی فرق داره، در روش قبلی این کلید به صورت عادی در صفحه لاک اسکرین نمایانه، اما در این راه حل باید چندین رمز اشتباه وارد شه تا این کلید در صفحه لاک اسکرین ظاهر شه. اگه فردی بی دلیل پترنای اشتباهی وارد کرده یا خودتون عادتی بد و اشتیاق عجیبی به کشیدن الگوای عجیب و غریب و البته نادرست در صفحه لاک اسکرین داشته باشین (یکی از تفریحات ناسالم نویسنده مقاله)، این روش به شما کمک می کنه.

قدم اول:

در صفحه لاک اسکرین، پس از این که چندین بار یه رمز یا پترن اشتباه وارد کردین، کلید ?Forgot Password به نمایش در میاد، این کلید رو بفشارید تا منوی بازگشایی دیوایس باز شه.

قدم دوم:

اطلاعات حساب تون مثل نام کاربری و رمز عبور رو وارد کنین و کلید Sign In رو بفشارید و دیوایس تون رو دوباره بازگشایی کنین. مثل روش قبلی، اینجا هم رمز عبور قبلی شما پاک می شه و باید دوباره اونو تنظیم کنین.

روشی واسه گجت های سامسونگ

صاحبان دیوایسای سامسونگ می تونن یه حساب سامسونگ واسه خود بسازن، اونو با گجت شون سینک کرده و با مراجعه به سایت سامسونگ موبایل شون رو بگشایند. نکته اینه که این راه حل گره از مشکل تعداد کمی از کاربران باز می کنه، چون که همه دیوایس سامسونگ نداره و حتی آنایی که موبایل شون رو از این برند خریدن، کم پیش میاد که واسه ساخت یه حساب کاربری سامسونگ وقت بذارن. به هر حال همون عده کمی که دارای این شرایط هستن، می تونن از این راه حل بهره ببرن.

قدم اول:

وارد سایت سامسونگ شده و اطلاعات حساب تون رو وارد کنین.

قدم دوم:

دیوایسی که در گشودن رمز اون به مشکل خوردین رو از منوی سمت چپ انتخاب کنین

قدم سوم:

حال کافیه روی گزینه Unlock My Screen کلیک کنین تا تا دیوایس تون باز شه.

برگردوندن دستگاه به تنظیمات کارخانه

آخرین راه حل ممکن، برگردوندن گجت به تنظیمات کارخانه س. اخطار می دیم که این راه حل همه اطلاعات موجود در دیوایس شما رو به طور کامل پاک می کنه، پس فقط در صورتی از این راه حل استفاده کنین که دیگه روش ها جواب گوی شما نباشن. البته لازم نیس واسه اطلاعات موجود در درایو SD خود نگران باشین. Factory Reset این حافظه رو پاک نمی کنه، می تونین با خیال راحت اونو خارج کرده و بعد از تموم شدن مراحل زیر اونو دوباره در دیوایس تون بذارین.

براساس تولید کننده گجت شما، مراحل روند برگردوندن به تنظیمات کارخانه ممکنه کمی از مراحل گفته شده در ادامه مطلب متفاوت باشن، با این حال نتیجه پایانی همیشه به یه شکل میشه.

 قدم اول:

باید ترکیبی از کلیدا رو پیدا کنین که با فشردن اونا، دیوایس شما وارد Recover Mode شه، با جست و جو در اینترنت خیلی راحت این کلیدا رو پیدا می کنین. در خیلی از اسمارت فونا این کلید ترکیبی فشردن همزمان دکمه پاور و افزایش حجم صداست.

قدم دوم:

همه این کلیدا رو واسه چند لحظه بفشارید تا وارد Recovery Mode شید. با کلیدای بلندی صدا می تونین بین گزینه های موجود در این منو حرکت کنین.

قدم سوم:

گزینه مربوط به Factory Reset رو یافته و اونو انتخاب کنین. حال طی یه روند چند دقیقه ای، همه اطلاعات دیوایس شما از جمله رمز عبورتون پاک می شه.

دیگه چه راهکارایی واسه بازیابی رمز عبور یه دیوایس قفل شده می شناسین؟ اونا رو در بخش نظرات با ما و بقیه کاربران سایت ما در میان بذارین.

دسته‌ها: فناوری

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *