Assassin’s Creed Syndicate می تونه واسه بیشتر گیمرها، چه آنایی که با این سری خو گرفتن و چه آنایی که واسه اولین بار پا به میدون جنگ اساسینا و تمپلارا می ذارن، سخت باشه. اگه اوایل بازی همیشه به وسیله دشمنان تون تحقیر میشین تقصیر شما نیس، ممکنه لول تون کمتر از لول دشمنان تون باشه یا شاید هم لوازم خوبی نداشته باشین.

چه بخواین با Evie دزدکی به مقر تمپلارا برید و یکی یکی اونا رو از بین وردارین و چه با Jacob با پررویی تموم به خونهای اونا قدم بذارین و به خاک و خون شون بکشین، بازی شما رو به رقابت میکشه. به خاطر همین در این مقاله به شما کمک می کنیم تا دشمنان تون فقط با شنیدن نام شما پا به فرار بذارن.

در ادامه مطلب با سایت ما همراه باشین.

Skill Pointای تون رو انباشته نکنین

شاید خیلی مواقع هیچ Skill زیادی واسه گرفتن در Skill Tree شخصیتا پیدا نکنین، در این هنگام با خود می گین که "خوب فعلا این امتیازا رو نگه می دارم و هر وقت لولم بالاتر رفت، اسکیلای جدید واسه گرفتن باز می شن و این امتیازا رو صرف اونا می کنم".

اما باید بدونین که در اشتباهید، چون بر خلاف خیلی عنوانای دیگه، لول شما با خرج کردن Skill Pointا بالا میره نه با کسب XP. پس تا موقعی که امتیازای تون رو صرف مهارتای جدید واسه ایوی و جیکوب نکنین، نه لول شون بالاتر میره و نه مهارتای جدیدشون و نه لوازم بهتر واسه شون آزاد می شه.

پس همیشه به Skill Tree دقت کنین و هر وقت توان پرداخت امتیاز لازم واسه گرفتن اسکیلایی که فعلا واسه شما قابل خرید هستن رو داشتین، از تلنبار کردن شون دوری کنین و خرج شون کنین تا لول تون بالاتر بره.

از هر جایی و از هر کسی XP به دست بیارین

درسته که گفتیم با گرفتن XP لولتان بالا نمی ره، ولی این امتیازای واسه چه هستن؟ به ازای هر ۱۰,۰۰۰ امتیاز تجربه ای که به دست میارین، یه Skill Point می گیرین و در آخر با خرج این Skill Pointا لول تون بالاتر میره. اما خوش شناسی شما در اینه که تقریبا هر فعالیتی در Syndicate از کشتن دشمنان گرفته تا جمع کردن آیتما و انجام دادن ماموریتا به شما امتیاز تجربه جایزه میده.

اما ما می خوایم با انجام دادن کمترین فعالیت بیشترین تجربه ممکن رو به دست بیاریم. اولین راه پیش روی ما انجام دادن ماموریتای فرعیه. هر منطقه از لندن چند فعالیت فرعی داره که با رنگ قرمز روی نقشه مشخص هستن. با انجام اونا خیلی راحت ۵۰۰ امتیاز تجربه به دست میارین و این علاوه بر امتیازاتیه که از کشتن دشمنان در این فعالیتا بدست میارید.

دومین راه پیشنهادی ما به شما اهداف اختیاری هر ماموریته. تموم مراحل، چه فرعی و چه اصلی شامل یک یا چند هدف اختیاریه که موفق شدن در اونا نه فقط به XP Pointایی که در انتهای اون مرحله می گیرین اضافه می کنه، بلکه به شما پول بیشتری هم میده.

پس همیشه این اهداف اختیاری رو تحت نظر بگیرین و تا جایی که می تونین تلاش کنین اونا رو انجام بدین. واسه بازیکنانی که در اواخر بازی قوی شدن هم پیشنهاد می کنیم نیم نگاهی به این اهداف داشته باشن تا بلکه بازی بازم واسه شون رقابت داشته باشه.

در آخر شما با کشتن Blighterا، دشمنان مبهم مقابل تون، هم امتیاز می گیرین. پس به اونا رحم نکنین و وقتی هم که با کالسکه از یه ماموریت به ماموریت دیگه می رید، تا جایی که امکان داره چراغ برقا و بقیه اموال عمومی شهر لندن رو نابود کنین. چون همونجوریکه گفتیم، هر چیزی در Syndicate به شما امتیاز میده.

Perkا رو جمع آوری کنین

در منوی بازی، قسمتی با عنوان Assassin’s Perks می بینین. در این منو لیستی از فعالیتا آورده شده که با تموم کردن همه اونا، شخصیتای تون قوی تر می شن. بعضی از این Perkا خیلی راحت آب خوردن به دست میان اما سایرشان نیازمند صرف وقت و حوصله زیادی هستن.

جایزه انجام هر کدوم از این Perkا، استثنایی و خاص هستش. مثلا یکی از اونا از شما می خواد به یه تعداد مشخص، از دست دشمنان تون فرار کنین. وقتی موفق به گرفتن این پرک شدید، فرار کردن از دست Blighterا ساده تر و سریع تر می شه.

همیشه نیم نگاهی به این منو داشته باشین تا ببینین در شرف گرفتن کدوم پرک هستین و اونا رو از همون اول بازی زیر نظر بگیرین تا از هر موقعیتی واسه انجام اهداف شون استفاده کنین.

شخصیتای بازی رو بشناسین

در طول Syndicate باید از هر دوی شخصیتا اسفاده کنین. پس باید بدونین که چیجوری اسکیلا و آیتمای مناسب هر کدوم رو بگیرین. اولین کاری که باید انجام بدین اینه که جیکوب و ایوی رو بشناسین. اگه به منوی اسکیلای هر شخصیت نگاه کنین، فرق اونا رو میفهمید. ایوی اسکیلای مختص مخفی کاری داره در حالی که جیکوب بیشتر در مبارزات روبرو مهارت داره.

در گرفتن Skillا واسه این شخصیتا، اول به شما پیشنهاد می کنیم که دو و سه ردیف اول ستون مخفی کاری و مقابله هر دو شخصیت رو کامل بگیرین و بعد از اون، واسه جیکوب اسکیلای بخش مقابله و واسه ایوی اسکیلای بخش مخفی کاری رو بگیرین.

جدا از مراحل اصلی که مجبورتون می کنه فقط از یه شخصیت استفاده کنین، در فعالیتای فرعی همیشه از فرق اونا استفاده کنین. می تونین با Evie به مقر تمپلارا حمله کنین و با صبر و حوصله تک تک اونا رو از بین وردارین، اما اگه می بینین این روش جواب گو نیس، Jacob رو با خود ببرین و تو یه مقابله جانانه اونا رو به خاک و خون بکشین.

پول و منابع تون رو واسه خرید و ساخت اسلحه و ارتقای اونا تلف نکنین

Syndicate یه ویترین رنگارنگ پر از آیتمای جور واجور داره که همیشه شما رو به خرید از اون وسوسه می کنه. این وسوسه بعضی وقتا به اندازه ای زیاد می شه که از مراحل می زنید و ماجراجویی خود رو واسه کسب پول و دزدی منابع شروع می کنین.

اما احتیاجی به این نیس. تا وقتی یه آیتم از هر دسته متناسب با لول فعلی تون داشته باشین، به بقیه احتیاجی ندارین. بقیه مشخصات شون به طور کامل مشابه آیتم فعلی شماس و فقط ظاهرش فرق می کنه. حتی به یه اسلحه از هر دسته (عصا، کوکری و پنجه بکس) هم نیاز ندارین و فقط سلاحی رو بگیرین که با بقیه آیتمای تون بهتر ترکیب می شه. پولتون رو نگه دارین تا به لولای بالاتر از پنج برسین و اگه هیچ آیتمی متناسب با لولتان نداشتید، اون گاه پول تون رو خرج کنین.

در آخر به شما گوشزد می کنیم که آیتمای لول پایین خودتون رو پیشرفت ندین. چون در لولای پایین تر سریع تر لول آپ میشین و آیتمای تون بی مصرف می مانند.

به لباسا و ارتقای ابزارتون اهمیت بدین

شاید اسلحه و کمربند و شنل رو راحت با انجام مراحل بدست بیارین، اما در مورد لباسا شرایط کمی فرق داره. پول و منابع زیادی که واسه گرفتن لباسا لازمه، با امتیازات خوبی که دارن قابل بخششه.

مثلا یکی از لباسای جیکوب به قدرت ضرباتش با پنجه بکس اضافه می کنه. پس اگه اسلحه محبوب شما پنجه بکسه و زیاد ازش استفاده می کنین، این لباس رو بپوشید. هر لباس مزیت خاص خودشو داره، بعضی، از شما بیشتر از حالت عادی حفاظت می کنن و بعضی تعداد مهماتی که می تونین حمل کنین رو زیاد می کنن. به روش بازی خود با هر شخصیت توجه کنین و لباسی رو واسه اون انتخاب کنین که با اون روش بیشتر همخوانی داره.

ارتقای لوازم تون هم به طور کامل ارزش صرف پول و منابع رو داره. در مراحل مخفی کاری، به همراه داشتن ۲۰ چاقوی پرتابی بیشتر و حمل داروهای موثرتر در مبارزات، فرق بین مرگ و زندگیه.

مبهم تون رو آپگرید کنین و از اونا استفاده کنین

Assassins-Creed-Syndicate

بعد از رسیدن به Sequence چهارم، جیکوب به آرزویش می رسه و مبهم خودش،  Rooks رو راه اندازی می کنه. شاید افراد مبهم تون بعضی وقتا آزار دهنده و حواس پرت به نظر برسن، اما واقعا می تونین در هر شرایطی خوب از اونا استفاده کنین.

می خواین وارد ساختمانی شید که نگهبانان تا بن دندون مسلح از اون مراقبت می کنن؟ افرادتان رو صدا بزنین و یه درگیری بسازین، حالا خودتون می تونین به اونا کمک کنین، یا از موقعیت پیش اومده استفاده کنین و مخفیانه وارد ساختمون بشوید.

در اویل بازی Rookا خیلی قابل اعتماد نیستن و سریع شکست می خورن. شما باید در منوی ارتقای مبهم در درخت سمت چپ، اونا رو قوی تر کنین. اعضای جدید با امکانات جدید به اونا اضافه کنین یا لول اونا رو بالا ببرین.

اما شاید هم از اون دسته بازیکنانی باشین که بگید با وجود روکا، Syndicate از نسخه های قبلی فاصله گرفته و بیشتر به یه بازی با مضمون Gangs War تبدیل شده. اما Syndicate اصلا شما رو مجبور به به کار گیری اونا نمی کنه، می تونین تموم بازی رو بدون به کار گیری یکی از اونا کلکشو بکنین.

از Rope Launcher استفاده کنین

Assassins_Creed_Syndicate_Navigation_RopeLauncher

بله بله، این Assassin’s Creedه نه Batman، یکی از نکات این سری از همون اول بالا رفتن با پارکور از دیوارا بوده نه زدن یه دکمه و طناب زدن به بالای ساختمون. اما باید بگیم سازنده وقتی محیط بازی رو بزرگ می کنه، اولین ابزاری که باید در اختیار گیمر بذاره یه ساختار خوب واسه جابجایی در این محیطه.

موردی که بدیش اینه نسخه قبل یعنی Unity از نبود اون رنج می بره. حال سازندگان Syndicate این مشکل رو به راه عالی حل کردن و دو وسیله فوق العاده موثر در اختیار ما قرار دادن، یکی کالسکهایی واسه مسافتای طولانی و دیگه Rope Launcher، واسه جابجایی سریع بین ساختمانا و مسافتای کوتاه.

اگه از این وسیله درست استفاده کنین، گذشتن از سقفا به مراتب ساده تر و لذت بخش تر می شه. جدا از این، روپ لانچر در فرار کردن از Blighterا هم به شما خیلی کمک کنه. با این وسیله می تونین بین دو نقطه یه زیپلاین بسازین که شما رو در موقعیت برتری نسبت به حریف قرار میده، از روی این زیپ لاین می تونین روی سر دشمنان بپرید و اونا رو بکشین و یا حتی درون کاها شیرجه بزنین.

اما چگونگی کار Rope Launcher چیجوری هست؟ این وسیله فقط به لبه ها طناب می زنه و واسه طناب زدن به لبه ها، خودتون هم باید روی یه لبه یا دقیقا زیر اونا قرار بگیرین.

در مبارزات ماهر شید

شرکت یوبیسافت نمی تونه یه روش مبارزات خوب واسه این سری انتخاب کنه و سبک مبارزات Assassin's Creed در نسخه های گذشته همیشه در حال تغییره. پس آشنایی با مبارزات نسخه های قبلی فرقی به حال تون نداره و حالا باید خودتون رو با یه سبک جدید وفق بدین.

در نگاه اول مبارزات Syndicate کمی حالت دکمه زنی به خود گرفته و همیشه باید یه دکمه رو بفشارید. اما اگه بیشتر حوصله به خرج بدین مبارزات بازی بسیار باحال تر می شن. شما به سه دکمه گیج کردن، جاخالی دادن و حمله کردن دسترسی دارین، تلاش کنین به جای اینکه دشمنان تون رو تک تک بکشین، بذارین اونا به شما حمله کنن و از ضربات اونا جاخالی بدین و بعد اونا رو وارد حالت نزدیک به مرگ کنین، یعنی نوار سلامتی شون رو تقریبا خالی کنین که در این حالت مثل یه مورچه بی آزار می شن.

وقتی بیشتر از یه دشمن وارد این حالت شد، حال با فشردن دکمه حمله، عمل Multi Kill رو انجام بدین، که هم یه انیمیشن جذاب می بینین، هم امتیاز تجربه ای که دریافت می کنین زیادتر می شه و هم به گرفتن بعضی پرکا کمک می کنه. Fight Club مکان خوبی واسه تمرین مبارزاته.

تلاش کنین سلاحای دسته جور واجور رو امتحان کنین و از هر کدوم که بیشتر خوش تون اومد و با اون راحت تر بودین بازی کنین. هم اینکه دیدن انمیشنای اونا هم خالی از لطف نیس.

کاور دوست شماس

سیستم مخفی کاری هم در سندیکا در برابر تغییراتی شده و کاورگیری دیگه مانند نسخه قبل به هم ریخته و آزار دهنده نیس. برخلاف یونیتی که شما با فشردن دکمه وارد کاور می شدید، این بار ایوی و جیکوب خود به خود وارد کاور می شن و دشمنان تون اصلا از پشت کاور شما رو نمی بینن.

با سوت زدن در پشت کاورا دشمنان تون به سمت شما میان و می تونین از پشت کاور اونا رو بکشین. هم اینکه می تونین با پرتاب چاقو دشمنان دورتر رو از سر راه وردارین.

چاقو، چاقو و چاقو!

یکی از نمادهای همه بازیای مخفی کاری، سلاحای بی صدای اوناس. یونیتی با فانتوم بلید این دسته از سلاحا رو وارد سری کرد اما Syndicate ساختار اونا رو خوب بهبود داده. پرتاب چاقوا به سر دشمنان تقریبا بلافاصه اونا رو میکشه، اگه لول دشمنان تون هم پایین باشه، نیاز به نشونه گیری نیس و یه پرتاب سریع کار اونا رو می سازه.

این چاقوا فقط در مخفی کاری کاربرد ندارن، در مبارزات هم همون اول به سمت همه چاقو پرتاب کنین تا نسبت به حریفان تون برتری به دست بیارین.

این چاقوا زیادتر از اندازه قوی هستن و تا حد زیادی بازی رو آسون می کنن. برد اونا هم به شکل عجیبی بالاست و در مراحل فرعی تصرف مقر تمپلارا، اگه نقطه دید خوبی داشته باشین می تونین تموم کمپ رو با پرتاب چاقو خالی کنین.

در آخر با رعایت تموم این نکات، به شما قول می دیم به قوی ترین فرد لندن تبدیل میشین. اما لازمه رسیدن به قدرت در سندیکا صرف مقدار زیادی پوله. اگه دنبال راه حل خوبی واسه پول دار شدن در Syndicate هستین خوندن این مقاله رو به شما پیشنهاد می کنیم.

دسته‌ها: فناوری

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *