واسه طراحی یه سایت موفق تنها داشتن وسایل مناسب کافی نیس! اون چیزی که واسه داشتن یه سایت موفق و حرفه ای نیازه در پارامترهای مختلفی بررسی می شه که هریک باید به طور دقیق بررسی بشه.

یه سایت موفق دلیل می شه که در بازار کار به طور دقیق تر مطرح شید. جلب توجه در این راه خیلی مهمه. در نظر داشته باشین کلا واسه ساخت سایت موفق باید چند قدم مهم به طور دقیق رعایت شه که در این مقاله به بررسی اون می پردازیم.

سرفصل محتوا

  • نقطه شروع سایت موفق : از کجا شروع کنیم؟
  • طراحی سایت موفق با به روزرسانی مطالب
  • سایت موفق با افزایش ترافیک
  • طراحی سایت موفق با هنر دیجیتال
  • دیجیتال

 • اهمیت تعامل با بازدیدکنندگان در سایت موفق
 • پیگیری وضعیت سایت
 • کسب درآمد از سایت

نقطه شروع سایت موفق : از کجا شروع کنیم؟

یکی از بهترین روشی که در آخر منتهی به طراحی یه سایت موفق می شه به کار گیری سیستمای وبلاگه، این سرویسا به صورت رایگان در اختیار شما قرار می گیرن.

شاید در اول با خود فکر کنین این کار سطح فکری پایینی واسه شما داره اما اینطور نیس، در این روش شما می تونین بدون هیچ علم و دانشی از یه سری از کدهای آماده استفاده کنین و انگار اسکریپ نویسی رو یاد بگیرین.

در نظر داشته باشین که برنامه نویسی به این صورت با آزمون و خطا همراه س و بهترین قدم طراحی سایت موفق می شه. در این روش دیگه نگران نگهداری از وبلاگ نیستین، در واقع تنها تمرکز شما روی محتوا و مطالب میشه. اگه ترافیک وبلاگ مورد توجه به حد قابل قبولی برسه واسه پیشرفت آماده میشه.

وقتی که ترافیک وبلاگ شما تا حد زیادی زیاد شد و شما آماده پیشرفت به دامنه خود بودین از اون پس می تونین خیلی ساده با دادن یه پست در وبلاگ مخاطبین خود رو از جابجایی خود باخبر کنین و سایت خود رو راه اندازی کنین.

یبشتر بخونین: رموز موفقیت در وبلاگ نویسی

در واقع میشه گفت که اگه هیچ زمینه ای در مورد طراحی سایت ندارین ساختن یه وبلاگ واسه شما مناسب تره ولی اگه کمی در مورد مبانی طراحی سایت (طراحی و نگهداری سایت، دامنه و هاست) اطلاعاتی دارین می تونین از CMSا مانند وردپرس استفاده کنین.

طراحی سایت موفق با به روزرسانی مطالب

بروزرسانی محتوای سایت شما خیلی مهمه، اینکه بخواین تنها یه سایت طراحی کنین و اونو رها کنین هیچ ارزشی نداره حتی اگه بهترین افکتای سه بعدی و یا طرحای موشن گرافیکای عجیب و غریب و پر زرق و برق هم استفاده کنین محتوای سایت خیلی مهمه.

بروزرسانی سایت یه الزامه. فکر می کنین دلیل این زور چیه؟

بروزرسانی مطالب در وب سایتا کلا نه فقط باعث افزایش مخاطب شما می شه بلکه دلیل می شه اندازه ترافیک سایت شما زیاد شه.

در نظر داشته باشین که کیفیت مطالبی که در سایت قرار می دید خیلی مهمه. هر چی مطالب نوشته شده در سایت شما با عنوانی که ارسال کردین سازگاری بیشتری داشته باشه از دید گوگل محبوبیت بیشتری دارین و گوگل شما رو در لیست پیشنهادات خود قرار میده.

محتوای جذاب و به روز بسیار در جذب ترافیک شما موثره. در نظر داشته باشین که به روزرسانی باید حتی واسه روزای تعطیل هم صورت پذیرد، موتور جستجوگر گوگل واسه همه روزا امتیاز مخصوص قائل می شه.

سایت موفق با افزایش ترافیک

بروزرسانی وبلاگ یا سایت باید مرتب باشه و بازه وقتی بروزرسانی نباید خیلی طولانی باشه. مثلا شما باید هر روز یا یه روز در میان وبلاگ خود رو به روز کنین. اما دلیل این زور چیه؟

وقتی که شما وبلاگ خود رو مرتب به روز می کنین علاوه بر این که مخاطبین شما از کارکرد شما راضی خواهند بوند و در صورت افزایش کیفیت مطالب باعث افزایش ترافیک سایت شما می­شه.

نتیجه مثبت دیگه اینه که موتورهای جستجوگر بیشتر به شما لینک می ­بدن و رتبه سایت شما افزایش پیدا می­ کنه .

واسه بررسی وضعیت سایت باید، اطلاعات برگشت رو ردیابی کنین، موتورهای جستجو رو به درستی دنبال کنین، بک لینکا رو بشناسین و قوانین اونو به درستی دنبال کنین و بازدیدکنندگان واقعی و همیشگی رو بشناسین. وسایل آمارگیری که ازش استفاده می کنین باید قوی باشه.

بک لینک

کار در مورد سئو سایت باعث افزایش ترافیک سایت و بهبود رتبه اون می شه . در واقع طراحی سایت حرفه ای و سئوی مناسب دو نیاز اساسی موفقیت سایت شمان.

طراحی سایت موفق با هنر دیجیتال

قرار دادن مطالب به صورت چند رسانه ای روی وب سایتا دلیل می شه که سایت شما از سایتای حریف جدا باشه.

مثلا می تونین در هفته یکی از مطالب خود رو به شکل ویدیو نشر بدین. در انتشار ویدیو نیازه که یه سری اصول از نظر حجم و کیفیت رو رعایت کنین. به کار گیری تصاویر جذاب هم دلیل تولید سایت موفق می شه.

هم اینکه می تونین از پادکست هم استفاده کنین.

اهمیت تعامل با بازدیدکنندگان در سایت موفق

یکی از مواردی که دلیل می شه سایت شما ترافیک خود رو از دست نده، تعامل با بازدیدکنندگان سایته، در واقع بهتره در سایت یه پنل واسه سوال و جواب وجود داشته باشه و به سوالاتی که از طرف کاربران پرسیده می شه جواب بدین.

در نظر داشته باشین که این روش دلیل می شه که بازدید از سایت شما مهم باشه و انگار سایت واقعی به نظر برسه. اگه دید شما به سایت کسب درآمده باید صبور باشین.

قوانین سایت موفق رو بدونین و به طور دقیق اعمال کنین. شکلای جور واجور سایتای موفق دارای ایده های ناب واسه طراحی هستن طوری که دسترسی به بخشای جور واجور اون واسه کاربران با هدف مشخصی همراه س.

ایده

پیگیری وضعیت سایت

شما باید آمار بازدید کنندگان خود رو به صورت دقیق و حرفه ای بررسی کنین. باید به کلمات کلیدی که باعث شده موتورهای جستجو به شما لینک دادن رو بررسی کنین و ببینین در چه بخشی قوی و چه بخشی ضعیف عمل کردین و اقدامات لازم جهت بالا بردن ترافیک انجام بدین.

در تحلیل ترافیک سایت باید به کلمات کلید، ردیابی اطلاعات برگشت، اطلاعات موتورهای جستجو، بک لینکا و بازدیدکنندگان منحصر به فرد توجه کنین. دقت کنین که آمارگیری که ازش استفاده می­کنین باید خوب باشه و اطلاعات دقیق رو به شما ارائه کنه.

واسه بررسی کلمات کلیدی ورودی از گوگل بهترین وسیله گوگل وبمستره.

کسب درآمد از سایت

اهداف بیشتر سایت­ها کسب درآمده اما زمان شروع اون چه وقته؟ در همون اول کار پنلای تبلیغاتی مشخص کنیم و قیمت واسه اون تعیین کنیم؟

قیمت

سایت شما وقتی آمار بازدید اون زیاد شد و سرعت رشد شما در حد خوبی بود شما می تونین کسب درآمد خود رو با تبلیغات متنی شروع کنین. اما وقتی که سایت شما هنوز نوپا هست بهتره که شما تمرکز خود رو روی محتوا و نگهداری اون بذارین تا اینکه به فکر کسب درآمد از اون باشین.

شما یه حرفه ای هستین!

واسه هدایت یه سایت بهتره از دوستان وبلاگ نویس خود کمک بگیرین و سایت خود رو به صورت گروهی هدایت کنین. نویسنده بیشتر به معنی تبلیغات بیشتره. چون که هر نویسنده به فکر منافع شخصی خوده و اینکه دوست داره کارکرد فعالیت خود رو به بقیه نشون بده، باعث بالا رفتن ترافیک سایت می­شه.

هم اینکه پیشنهاد می­کنیم که نویسندگان سایت در جلساتی تجربیات خود رو به اشتراک بذارن و تلاش کنین علم جمعی خود رو با کمک همدیگه بهتر کرد. در سطح بالاتر این موضوع می توایند با بقیه وب سایتا جلسات مشترکی برگزار کنین و کمک به پیشرفت هر دو سایت کنین.

دقت کنین که با این دید جلو نرید که دیگه وب سایتا حریف شمان. بلکه شما باید با هم فکری با بقیه کمک به پیشرفت خود و اونا کنین که این کار باعث بالا رفتن سطح کیفی وبلاگ نویسی در ایران می­شه.

آشنایی با روشای بازاریابی اینترنتی در این مورد به شما بسیار کمک می کنه تا چشم انداز و نقشه راه سایت خود رو ترسیم کنین.

واسه آموزش بازاریابی اینترنتی می تونین در منوی آموزش سایت، بازاریابی اینترنتی  و کار و کاسبی اینترنتی رو دنبال کنین.

منبع: barnamenevisan.org – sitedesign-co.com

دسته‌ها: علمی-آموزشی