تقریبا همه فکر میکنن که توییتر و فیسبوک ۲ شبکه اجتماعی محبوب و معروف دنیا هستن. لینکدین هم روز به روز با تمرکز به یه شبکه اجتماعی حرفه ای واسه کار و کاسبی در حاله و هم اینکه نمونه های دیگری مثل Ello یا Socl هم در این عرضه هستن.

اما گوگل پلاس در چه رتبه و دسته بندی قرار داره؟ این شبکه اجتماعی شکست خورده؟ باید اعتراف کرد گوگل پلاس ظاهری چشم نواز داره و این موضوع در اپلیکیشن موبایل اونم صدق می کنه. تبلیغات و دعوتنامهای ناخواسته واسه بازی هم در اون دیده نمی شه.

پس چه بر سر این شبکه اجتماعی اومده؟ این سوال فقط مربوط به ما و دیگه کاربران نیس. بلکه مرد پشت صحنه این محصول گوگل، کریس مسینا -که به پدرخوانده گوگل پلاس معروفه- سوالی داره که به چه دلیل مسئولان مربوط به پیش برد این پروژه نتونستن موفق عمل کنن.

در ادامه مطلب با سایت ما همراه باشین.

کریس مسینا، سازنده اصلی شبکه اجتماعی گوگل موسوم به گوگل پلاس، حدود ۱۸ ماه پیش و در ماه آگوست سال ۲۰۱۳ از گوگل جدا شد و مسئولیت این پروژه رو به بقیه سپرد. اون در مورد اینکه به چه دلیل گوگل پلاس نتونست به اون چیزی که اون تخمین زده بود حتی نزدیک هم بشه، به شکل پستی در سایت Medium عقاید و آمارهای جالبی ارائه داده.

در بخش موبایل، مخصوصا iOS، اپلیکیشنای گوگل پلاس و هنگ اوت در مورد بروزرسانی بسیار عقب تر از دیگر پلتفرما قرار داره. البته این بدون معنی نیس که گوگل اهمیتی واسه این موضوع قائل نیس اما به هر صورت این شرکت نتونسته اونطور که باید به صورت دائمی در این بخش فعال بکنه.

گوگل پلاس در باتلاقی فرو رفته که گردانندگان جدیدش اونو ایجاد کردن.

گوگل پلاس الان در مشغول دست و پا زدن در باتلاقیه که گردانندگان جدیدش اونو ساختن. شاید شما فکر کنین چه دلیلی داره کریس که گوگل رو ترک کرده به این شبکه اجتماعی حتی فکر کنه. رک و پوست کنده بخوایم بگیم، اون می میخواس گوگل پلاس به یه شبکه اجتماعی بسیار محبوب تر از فیسبوک تبدیل شه و به فکر بود که آینده هویت دیجیتالی نباید به وسیله تنها یه شرکت ساخته شه. اون حس می کنه که گوگل از این راه دور شده و راه خود رو گم کرده.

تاخیر در سرعت به روزرسانی نشونه ندیده گرفتن گوگل پلاس و هنگ اوته یا سردرگم بودن مدیران در جایگاه این شبکه اجتماعی؟

البته نگرانی و توجه اون در مورد این موضوع به طور کامل معتبره، حتی اگه هیئت منصفه نسبت به اون توجیهی پیدا کنن. در دراز مدت این که ما چیجوری با همدیگه رابطه برقرار می کنیم مهمه و نه یه شبکه اجتماعی ساده.

کریس مسینا در این رابطه میگه:

اگه شما به آینده فکر کنین، متوجه مهم بودن این موضوع میشین که به چه دلیل در این بازه وقتی گوگل باید هرچه سریع تر به دنبال چاره باشه. کمپانیا و اپلیکیشنا به سرعت در زندگی ما نفوذ پیدا می کنن و همراه با ما زندگی می کنن. گوگل و فیسبوک تا حدی تونسته ان به این مهم برسن اما گوگل پلاس هنوز واسه من مبهمه. و واسه شخص من، درک نکردن یه شبکه اجتماعی ترسناکه و مطمئنا باعث نارضایتی بسیاری دیگه از کاربران می شه.

از طرف دیگه، در دفاع از گوگل پلاس و هنگ اوت باید بگیم که این شرکت تونسته یه رسانه پر زرق و برق رو بسازه و تماس ویدیویی هنگ اوت عالی ظاهر شده. هیچ سایت دیگری نتونسته به این خوبی ظاهر شه. از طرفی بخش Communities گوگل پلاس هم کارکرد خوبی داره. از این نظر گوگل پلاس نمی تونه یه حریف مستقیم واسه توییتر و فیسبوک به حساب برسه.

با این وجود مسینا از گوگل بیان نا امیدی کرده و عقیده داره گوگل پلاس به زودی جایگاه فعلی خود رو هم از دست میده. اون باور داره فرصت تجدید نظر در پازل حریم خصوصی آنلاین و مدیریت دیجیتالی گوگل به سرعت رو به پایانه.

شما چیجوری فکر می کنین؟ دیدگاه و تفکر خود در مورد آینده احتمالی گوگل پلاس رو با ما و دیگه کاربران به اشتراک بذارین.

دسته‌ها: فناوری

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *