رفع بوی بد دهان با طب سنتی

بوی بد دهن bad-breath

مدیر کل دفتر طب سنتی وزارت بهداشت، گفت: طب سنتی ایرونی اسلامی روشای درمانی مفیدی واسه نفخ و بوی بد دهن داره که ممکنه بعضی روزه داران با اون مواجه شن.

دکتر محمود خدادوست در سخنرانی قبل از خطبهای نماز جمعه تهران اضافه کرد: منابع طب سنتی ایرونی اسلامی نشون میده که غذا رو باید اول روز و اول شب خورد یعنی همون چیزی که ما در ماه رمضان تجربه می کنیم و ما بین این وعده ها باید از میوه و تنقلات استفاده کرد.

ایشون گفت: بیماریای دستگاه گوارش، نبود رعایت بهداشت دهن و خواب بدون این دست اون دست کردن بعد از سحری از عوامل ایجاد بوی بد دهن هستن.

خدادوست اضافه کرد: بعد از خوردن سحری باید یه ساعت صبر کنیم تا غذا از معده عبور کنه و بعد بخوابیم، هم اینکه به کار گیری شربت انار و شربت سکنجبین می تونه به کاهش بوی بد دهن کمک کنه.

ایشون گفت: رفلاکس معده از دیگر مریضی هاییه که باعث بوی بد دهن می شه و این بیماران نباید از دوغ و نوشابه استفاده کنن و هم اینکه از خوردن غذاهایی با رطوبت بالا مثل گوجه و خیار دوری کنن.

مدیر کل دفتر طب سنتی وزارت بهداشت اضافه کرد: نفخ علل مختلفی داره که ضعف هضم و سردی دستگاه گوارش از مهمترین عوامل اون هستش.

ایشون گفت: خوردن غذاهایی مثل حلیم، شله زرد و آش رشته یا پرخوریای زیادتر از اندازه باعث ایجاد نفخ می شه.

واسه کاهش بوی بدن چه بخوریم؟

دلیل بوی بد دهن چیه؟

بوی بد دهن رمضان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *