بوی بد دهن bad-breath

مدیر کل دفتر طب سنتی وزارت بهداشت، گفت: طب سنتی ایرونی اسلامی روشای درمانی مفیدی واسه نفخ و بوی بد دهن داره که ممکنه بعضی روزه داران با اون مواجه شن.

دکتر محمود خدادوست در سخنرانی قبل از خطبهای نماز جمعه تهران اضافه کرد: منابع طب سنتی ایرونی اسلامی نشون میده که غذا رو باید اول روز و اول شب خورد یعنی همون چیزی که ما در ماه رمضان تجربه می کنیم و ما بین این وعده ها باید از میوه و تنقلات استفاده کرد.

ایشون گفت: بیماریای دستگاه گوارش، نبود رعایت بهداشت دهن و خواب بدون این دست اون دست کردن بعد از سحری از عوامل ایجاد بوی بد دهن هستن.

خدادوست اضافه کرد: بعد از خوردن سحری باید یه ساعت صبر کنیم تا غذا از معده عبور کنه و بعد بخوابیم، هم اینکه به کار گیری شربت انار و شربت سکنجبین می تونه به کاهش بوی بد دهن کمک کنه.

ایشون گفت: رفلاکس معده از دیگر مریضی هاییه که باعث بوی بد دهن می شه و این بیماران نباید از دوغ و نوشابه استفاده کنن و هم اینکه از خوردن غذاهایی با رطوبت بالا مثل گوجه و خیار دوری کنن.

مدیر کل دفتر طب سنتی وزارت بهداشت اضافه کرد: نفخ علل مختلفی داره که ضعف هضم و سردی دستگاه گوارش از مهمترین عوامل اون هستش.

ایشون گفت: خوردن غذاهایی مثل حلیم، شله زرد و آش رشته یا پرخوریای زیادتر از اندازه باعث ایجاد نفخ می شه.

واسه کاهش بوی بدن چه بخوریم؟

دلیل بوی بد دهن چیه؟

بوی بد دهن رمضان

دسته‌ها: علمی-آموزشی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *