هر دو ۵۸ امتیازی هستن و استقلال به لطف برتری گل بهتر نسبت به ذوب آهن تیم دوم جدوله و ذوب آهن تیم سوم؛ درحالی که اختلاف برتری گل ۲تیم یه گله و در تعداد گل های زده هم استقلال ۲گل بیشتر زده.

رقابت استقلال و ذوب آهن واسه نایب قهرمانی

موضوعی که حساسیت ۲مسابقه از ۳مسابقه هفته سی و چهارم لیگ نهم رو بالا برده و استقلال و ذوب آهن واسه کسب عنوان نایب قهرمانی به مصاف حریفان خود می روند. صمد مرفاوی، سرمربی استقلال در هفته های گذشته با این تیم یافته های قابل قبولی گرفته و حالا وضعیتی بهتر از ذوب آهن در لیگ داره.

اون در روزای گذشته قراردادش با استقلال رو تمدید کرد و هرچند امیدوار رضایی، رئیس هیأت مدیره باشگاه از این موضوع اعلام بی اطلاعی می کنه، مرفاوی یکسال دیگه در این تیم می مونه. سرمربی استقلال در اینجور شرایطی واسه نایب قهرمانی لیگ تلاش می کنه.

سرمربی استقلال در بازی با پیکان نمی تونه از بازیکنانی چون آرش برهانی و مهدی سید صالحی استفاده کنه. این دو بازیکن مجروح شده ان و در عین حال، مصدومیت بازیکنانی مثل مجیدی و امیر آبادی برطرف شده. پیکان شرایط متفاوتی داره و باخت یا پیروزی این تیم نمی تونه در جدول تغییر چندانی بسازه.

با این حال، نورانی سرمربی پیکان می گوید: «نه فقط مقابل استقلال بی انگیزه نیستیم بلکه این مسابقه واسه تک تک بازیکنان پیکان مهمه تا با کارکرد چشمگیرشان، بتونن در فصل آینده قرارداده های خوبی ببندند.» ایشون در رد اتهام تبانی در مسابقه امروز یادآور می شه: «کدوم آدم عاقلی باور می کنه در بازی ای که تیم ما به منظور کسب پیروزی، واسه هر بازیکن یه میلیون تومن جایزه گذاشته بود، بحث تبانی مطرح باشه؟»

البته برد استقلال در این بازی به معنی نایب قهرمانی نیس و اگه این تیم با یه گل اختلاف پیکان رو شکست دهد، برد ذوب آهن با اختلاف ۳گل با نایب قهرمانی ذوب آهن هم معنی می شه. منصور ابراهیم زاده، سرمربی ذوب آهن که ممکنه فصل بعد در مس مربیگری کنه، درباره بازی با ملوان می گوید: «این مسابقه یه بازی خاص هستش. امیدوارم با یه فوتبال تماشاگرپسند و خوب بتونیم به عنوان نایب قهرمانی لیگ برسیم. در آخر امیدوارم هر تیمی که مستحق به دست آوردن این عنوانه به اون برسه.»

فرهاد پورغلامی، سرمربی ملوان عقیده داره: «در روزا و هفته های پایانی لیگ برتر بازیکنان رو با انگیزه نگهداشتن خیلی سخته. متأسفانه در دیدارهای آخر بازیکنان تیم هایی که خطر سقوط به لیگ پایین تر رو احساس نمی کنن و به دنبال قهرمانی نیستن، انگیزه زیادی ندارن و همین موضوع کار این دسته از تیم ها رو سخت کرده؛ موضوعی که می تونه به تیم ذوب آهن کمک کنه.»

به هر حال، احتمال کاهش سهمیه لیگ قهرمانان در فصل بعد باعث نگرانی استقلال و ذوب آهن شده و وضعیت تیمی که نایب قهرمون لیگ نشه، واسه حضور در لیگ قهرمانان فصل آینده به خطر می افتد.

برنامه بازی های ۲۹ اردیبهشت

پیکان- استقلال(پخش زنده-شبکه۳) ساعت ۱۸

ذوب آهن- ملوان ۱۸

مس- ابومسلم ۱۸

———–

جمع آوری : گروه آلامتو

به نقل از : همشهری آنلاین

دسته‌ها: علمی-آموزشی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *