جذابیت مرد Male-Attraction

به نقل از مجله زندگی ایده آل؛ پشتوانه مالی، ظاهر قشنگتر، خونواده ای محترم و شغل خوب ملاک خیلی ها واسه تشکیل یه زندگی مشترکه اما اکثریت آدم ها اولین و مهم ترین ملاک پذیرش یه نامزد رو وجود یه حس عاشقانه می دانند. اون ها احتمال این که زندگی شون به موفقیت ختم می شه رو نه با شمارش معیارهای ظاهری و مالی بلکه با اندازه عشقی که در نامزدشون احساس می کنن، تخمین می زنند. اگه شمام جزو اون افراد هستین شاید این سوال واسه شما پیش میاد که چیجوری می تونید عشق فردی که قراره یه عمر در کنارش زندگی کنین رو سبک سنگین کنین.

وقتی با کسی آشنا می شیم و تصمیم می گیریم با اون نامزد و در آخر ازدواج کنیم، شاید بعضی وقتا شک و دودلی سراغ مون بیاد و از خودمون سوال کنیم این فرد واقعا به ما علاقه داره؟ چیجوری می تونیم از عشق و احساس اون مطمئن باشیم؟

شاید فهمیدن این موضوع کم کم امکان پذیر باشه اما اگه می خواهید در همون مراحل اولیه به این موضوع پی ببرین لازمه زبون بدن اون شخص رو بلد باشین. این روش به صورت قطعی نمی تونه به تموم سوالات ما جواب دهد اما با کمک اون می تونیم تا حدودی این موضوع رو تشخیص بدیم. در این مقاله پویا ودایع، سخنران و مدرس زبون بدن به شما می گوید چیجوری می تونید یه خواستگار عاشق رو تشخیص بدید.

اگه وقتی که با خواستگار یا نامزدتون به گردش می روید در بیشتر وقتا چشمون نامزدتون به شما دوخته شده، نشونه اینه که اون عاشق شماس و اطلاعات داخلی و شخصیت مخفی شما رو بررسی می کنه اما اگه وقتی که با همدیگه هستین چشمون اون به دور و بر می چرخد؛ این حالت می تونه نشون دهنده این باشه که اون در انتخاب خود مردده. البته هر نگاه به دور و بر نشونه این دودل بودن و شکاک بودن نیس. آدمایی که در انتخاب دودل هستن تلاش می کنن خیلی وقتا جور واجور از نگاه مستقیم دوری کنن.

مردها مغزی تصویری و به طور کامل بر اساس تصاویر دارن. وقتی که یه مرد نامزدش رو می بیند دوست داره دوباره به اون نگاه کنه. مردمک چشم افراد عاشق بزرگ تر می شه و فرد دارای چشم های شفاف تر و بزرگ تری می شه که حس خیس بودن یا اشک آلود بودن به اون دست می دهد.

چشم هاش چه می می گن؟

شما می تونید عشق نامزدتون رو از نگاش بشناسین. اگه هنگام صحبت کردن یا در وقتی که کنار هم هستین، زیاد به شما نگاه می کنه، این اتفاقات رو بی معنا ندونین. شاید هم اون فردی خجالتی باشه و علاقه به دیدن شما رو با نگاه های کوتاه، دزدکی و مکررش نشون بده. از طرف دیگه اگه نامزدتون عاشق تون باشه، با چشم هاش رفتارای تون رو کنترل می کنه.

وقتی در مورد موضوعی می خندد، به شما نگاه می کنه تا ببینه که شمام می خندید؟ یا وقتی که احساس می کنه از موضوعی رنجیده اید، فورا به شما نگاه می کنه تا ببینه که در چه شرایطی هستین. یادتون نره که چشم ها دروغ نمی می گن پس چه این نگاه ها به شما اطمینان دوست داشته شدن رو بده و چه شما رو ناامید کنه، هیچ کدوم شون رو در این ماه های نامزدی بی معنا ندونین.

شما واسه اون خاص هستین؟

نگاه کردن به رفتاری که اون با افراد دیگه داره هم می تونه یکی از این نشونه ها باشه.

رفتارش با شما مثل دیگرونه یا این که با شما متفاوت و خاص تر برخورد می کنه؟ این نشونه رو با حسادت اشتباه نگیرید. قرار نیس اون به دلیل عشق به شما تموم روابط اجتماعی اش رو کنار بزاره بلکه همین که نگاهی متفاوت و رفتاری خاص با شما داشته باشه، کافی است تا نوع رابطه خود و نامزدتون رو متفاوت از نوع رابطه ای بدونین که با دیگه آدم ها داره؛ فرقی که مهم ترین دلیل به وجود آمدنش حسیه که اون نسبت به شما داره.

چیزی رو می پسندد که شما دوست دارین؟

مرد ها بعضی وقتا علاقه شون رو با توجه کردن به خواسته های کسی که دوستش دارن نشون میدن. اگه نامزدتون شما رو به کنسرت خواننده مورد علاقه تون دعوت کرده یا تلاش می کنه لباس هاش رو از بین رنگ های مورد علاقه شما انتخاب کنه، بیشتر به حسش اعتماد کنین. اون به دلیل علاقه ای که به شما داره تلاش می کنه، چیزایی رو دوست داشته باشه که شما دوست دارین و به روش ای زندگی کنه که شما زندگی می کنین.

اگه شما از برنامه های آینده تون با اون صحبت کنین، اون تلاش می کنه برنامه های خودشو با شما تنظیم کنه و آینده اش رو به سمت خواسته های شما ببره؟ اینجور مردی آماده ازدواج با شماس و به خاطر علاقه ای که به شما داره دوست نداره بی گدار به آب بزنه و از همین حالا می خواهد فکر همه چیز رو بکندآیا شما رو به دوستانش معرفی کرده؟

اگه اون شما رو دوست داشته باشه، شک نداشته باشین با دوستانش در مورد شما صحبت کرده و از حسی که به شما داره واسه شون گفته. در این مواقع ممکنه دوستانش با دیدن شما احترامی متفاوت واسه تون قائل شن یا این که با نیش و کنایه تلاش کنن با نامزدتون در مورد حسی که به شما داره شوخی کنن. از طرف دیگه، وقتی که شما رو دوست داشته باشه و از این که قراره در آینده با شما زندگی کنه مطمئن باشه، خیلی راحت تر شما رو به بقیه معرفی می کنه و دیگه با دیدن یهویی یه آشنا در خیابون دست و پایش رو گم نکرده و با اعتماد به نفس شما رو به اون معرفی می کنه.

تغییرات کوچیک رو می بیند؟

قدر تموم تعریف هایی که از شما می کنه رو بدونین. اگه اون دوست تون داشته باشه، هر لباس تازه ای که می پوشید و هر کار تازه ای که می کنین براش قشنگتر و رویایی جلوه می کنه. واسه نامزدی که عاشق شماس، هر تغییر کوچیکی در ماه های اول بزرگ و مهم جلوه می کنه و البته اون نمی تونه حسش رو نسبت به این تغییرات مهم از شما مخفی کنه. بهتره نشونه های این موضوع رو هم در حرف ها و نگاه هاش جست و جو کنین.

پیام دوست داشتن بدون حرف زدن

نامزد شما قرار نیس که با حسادت زندگی شما رو دچار اختلال کنه اما اگه بدون ایجاد اینجور دردسری دوست داشته باشه که بیشتر از بقیه در کنارتون باشه، بدونین که عاشق تون شده. وقتی که با دیگه دوستان تون سر یه میز نشسته اید و صحبت می کنین، ممکنه بی اون که چیزی بگه به شما این پیام رو بده که دوست داره روی تون رو بگردانید و بیشتر با اون صحبت کنین تا بقیه. این حرف ممکنه از راه سکوت طولانی اون یا نگاه های مکررش به شما منتقل شه پس نسبت به اون بی توجه نباشین.

احساس اون حسادت بقیه رو برانگیخته؟اگه بعضی فامیل هاش به شما کمی حسادت می کنن، می تونید مطمئن باشین که اون به شما متفاوت تر از بقیه نگاه می کنه. شک نداشته باشین آدم های دور و برش این فرق رو در رفتاراش مشاهده کرده ان و به خاطر همین احساس می کنن که شما جایگاه شون رو گرفته اید. واسه کسائی که سال هاست اون رو می شناسن، تشخیص عاشق شدن اون از یه رابطه ساده کار سختی نیس، پس اگه اون ها احساس می کنن که اون عاشق شماس، حرف شون رو دست کم نگیرید.

وقتی که با دیگه دوستان تون سر یه میز نشسته اید و صحبت می کنین، ممکنه بی اون که چیزی بگه به شما این پیام رو بده که دوست داره.

ممکنه نامزد شما قبل از این زیاد از حد به کارش اهمیت می داده یا این که با دوستانش وقت می گذرونده. اگه اومدن شما باعث شده که برنامه زندگی اش عوض شه، بدونین که جایگاه خاصی رو واسه تون درنظر گرفته. اگه در ماه های گذشته ترجیح می دهد به جای کار کردن شبانه روزی یا سفر رفتن با دوستانش، در کنار شما باشه و اون طور که شما دوست دارین وقت بگذراند، از این رفتاراش چشم پوشی نکنین. واسه اینجور مردی این تغییرات دلیلی جز عشق نمی تونه داشته باشه.

زمان رو فراموش می کنه؟

ساعات ملاقات تون طولانی تر از انتظارتون می شه وقتی اون شما رو دوست داره زمان رو فراموش می کنه و ترجیح می دهد به جای فکر کردن به هر چیز دیگری در کنار شما باشه و با شما صحبت کنه. اون دوست نداره این زمان تموم شه و از هم جدا شید. اگه نامزد شما این طور رفتار می کنه، پس شک نداشته باشین با یه مرد عاشق طرف هستین.

مردی که هدف پیدا می کنه

برنامه های مالی اش رو منظم تر کرده و بیشتر به فکر جفت و جور کردن امکانات زندگی آینده اشه؟ یا این که در کارش پویا تر شده و با جدیت بیشتری واسه زندگی و فعالیت هاش برنامه ریزی می کنه؟ اگه این طوره حتما اون در حال آماده کردن شرایط خوب واسه زندگی مشترکه. اون شما رو دوست داره و به خاطر همین تلاش می کنه تا امکانات بهتری رو واسه آینده شما جفت و جور کنه. به خاطر این عشقه که خودشو در برابر شما مسئول می دونه و این حس مسئولیت رو در تموم جنبه های زندگی اش وارد می کنه.

همیشه از آینده صحبت می کنه؟

بیشتر از همیشه از آینده مشترک تون صحبت می کنه و هیجان زده براش برنامه می ریزد؟ وقتی به سفر می رود به شما تلفن کرده و آرزو می کنه که اون مناطق رو در سال های آینده با همدیگه ببینین؟ یا وقتی شما از برنامه های آینده تون با اون صحبت می کنین تلاش می کنه برنامه های خودشو با شما تنظیم کنه و آینده اش رو به سمت خواسته های شما ببره؟ اینجور مردی آماده ازدواج با شماس و به خاطر علاقه ای که به شما داره دوست نداره بی گدار به آب بزنه و از همین حالا می خواهد فکر همه چیز رو بکنه.

عشق یه مریضی دوست داشتنیه

با تصویر ورداری از افراد عاشق، محققان به این نتیجه رسیدن یه نقطه خاص در تصاویر مغزی بیشترین رابطه رو با عشق داره. این نقطه مسئول بیشتر اعمال حیاتی مانند خوردن، آشامیدن و حرکات چشمه. محققان روی این موضوع تحقیق کردن و فهمیدن مثل خوردن، خوابیدن و… عاشق شدن هم جزء نیازای بدنی و روحی ماست و جالبه بدونین روانشناسان هم بیشترین شباهت رو بین عشق و یه مریضی خاص روانی به نام وسواس اجباری مشاهده کرده ان.

در این مریضی، افکار خاصی به مغز حمله می آورد که فرد از اونا گریزی نداره؛ این افکار اون رو مجبور به انجام رفتارای خاصی می کنه که اگه انجام نده دچار اضطراب و استرس زیادی می شه. درست مانند شخصی که وسواس داره و خونه و محل کار خود رو روزی دو بار تمیز و گردگیری می کنه. این علاقه شدید قلبی یا همون عشق در ظاهر نشونه های بالینی مثل مریضی وسواس اجباری داره که از نظر آزمایشگاهی هم به اون شبیه س. در مریضی وسواس اجباری، یه منتقل کننده خاص در سلول های پلاکت خون مریض افزایش پیدا می کنه.

اون، واقعا عاشق من شماس؟!

پژوهشگری به نام مارازیتی، افراد عاشق رو به این روش آزمایش کرده و به این نتیجه رسیده که اونا هم درست همین حالت رو دارن، پس عشق حالت وسواس اجباری ایجاد می کنه در اون فرد عاشق دچار افکار و عادت های خاصی می شه که نمی تونه از دست اونا خلاص شه؛ مثل دیدار های پشت سر هم، تماس گرفتن تکراری با طرف مقابل خود و فکر کردن همیشگی به اون که کارکرد عادی مغزش رو دچار اختلال می کنه.زبون بدن افراد عاشق

افراد عاشق همون طور که گفتیم دچار فعل و انفعالاتی می شن که مغز وظیفه انتقال این اطلاعات و حالت ها رو به اندام شون برعهده داره، در نتیجه بدن شون دچار تغییر می شه. خیلی از نشونه ها هست که می تونیم از روی اونا حدس بزنیم یه فرد عاشق شده یا خیر. بعضی از راه های بیان اطلاعات مربوط به احساسات از راه زبون بدن فرد عاشق حالات چهره، تماس چشمی، صدا و زبون بدنه. اینطوری هر کدوم از این حالت ها دارای نشونه های مخصوصی هستن که می تونن در رفتار غیرکلامی ما آدم ها دیده شن.

لبخند زدن

وقتی که نامزدتون به شما علاقه منده، عمیق و صمیمی به شما لبخند می زند. اگه اون لبخندی خشک و مصنوعی داره انگار که اون لبخند به زور به اون دیکته شده. در این صورت بهتره بدونین اون از روی ادب کنار شماس و به محض اینکه فرصتی پیدا کنه، شما رو ترک می کنه. لبخند مصنوعی رو می تونید از هماهنگ نبودن ابرو ها با گوشه های لب در خندیدن تشخیص بدید.در خندیدن واقعی گوشه های لب بالا و ابرو ها کمی مچاله می شن. افراد عاشق تلاش می کنن جوری بخندن که لب شون به گوشه کشیده تر شده و دندون های اونا همراه چشم های گرد شده دیده می شه. اونا خندیدن رو با چشم های شون هم اجرا می کنن و می تونید آثار خندیدن یه عاشق رو در چشم های گرد شده اون هم ببینین.

شخصیت

مردی که به نامزدش علاقه داشته باشه تلاش می کنه در مقابل اون مانند یه جنتلمن رفتار کنه. کمک می کنه تا مانتو یا پالتویش رو بپوشد، مراقب اونه و تلاش می کنه زندگی رو واسه اون ساده تر کنه. با این نشونه ها می تونید بفهمین که مادرش اون رو خوب تربیت کرده و این علامتیه واسه اینکه بفهمین علاقه مرد به نامزدش چقدر واقعیه و فقط از روی ادب با خانوم ها رفتار نمی کنه. این نوع مردان همیشه در تموم موارد اولویت رو با خانوما می دونن و در موضوعات مهم در زندگی با اونا مشورت می کنن.

مردانی که زبون عشق ندارن

خیلی از مردان علاقه شون رو پشت حرف های آزاردهنده و نیش دارشان مخفی می کنن. اونا ممکنه جوک یا حرف خنده داری بزنن یا نامزدشون رو دست بندازن اما این نوع مردان با کارای شون در واقع به خانوم ها نشون میدن که عاشق شون هستن. ادبیات بیشتر آقایون در این نوع خشونت کلامی خلاصه می شه و کم کم هم خانوم ها به این نوع ادبیات عادت می کنن.

زبون بدن افراد عاشق در اجتماع

افراد عاشق وقتی در مقابل معشوق قرار می گیرند بدن خود رو به فرد مورد علاقه مایل کرده و تلاش می کنن که همیشه رو به اون قرار گیرند. در آقایون معمولا بدن به صورت یه پشتیبانی کننده و در برگیرنده س و در خانوم ها بدن کوچیک و ضعیف تر نشون داده می شه تا پشتیبانی لازم رو از مرد دریافت کنه. مرد ها بیشتر دوست دارن نامزدشون در سمت چپ شون قرار گیرد و اندازه یه کف پا هم فاصله راه رفتن مرد از خانوم بیشتر باشه.موقع راه رفتن مرد با کج کردن سر به سمت نامزدش تلاش در رابطه چشمی با اون داره.

بیشتر وقت ها افراد عاشق مات و خیره به یه نقطه نگاه کرده و از شنیدن صدای بیرون و خارجی دوری می کنن. سر فرد عاشق معمولا مایل به یه طرفه و تلاش می کنه هنگام شنیدن هم لبخند کوچیکی بر لب داشته باشه و با حرکات سر معشوق خود رو همراهی می کنه.

بازوها

وقتی که نامزدتون با دستانی باز به استقبال شما میاد، نشون دهنده علاقه به ایجاد صمیمیت و آشنایی بیشتره اما اگه کسی بازوهایش بسته باشه به این معنیه که اون علاقه نداره شما به حریم شخصی اش وارد شید. دست های عرق کرده و بازی کردن با وسایل دم دست خود یکی از نشونه های عاشق شدن مرد هاست.

شونِه ها

وقتی که مردان در حال صحبت و گفت وگو با نامزد مورد علاقه شون هستن شونِه های شون به طور غیر ارادی به سمت جلو خم می شه. این کار به خاطر بهتر گوش کردن به فرد مقابل انجام می شه. این حالت نشون دهنده اینه که اون مرد می خواهد شما در مرکز توجهش باشین و تموم دقیق شدن و فوکوس کردن وتوجهش به شماس.

اندام بالاتنه

وقتی که مردی با نامزدش قدم می زند، سینه اش رو جلو داده و بازوهایش به عقب مایل می شه. این حالتیه که مردان تلاش می کنن جنس مخالف شون رو با اون تحت تاثیر بذارن و قدرت و استواری خود رو به بقیه نشون بدن. معمولا هم تنفس های عمیق و بلندمدت می کشن یا تپش قلب به وجود اومده بوسیله هیجان رو کنترل می کنن.

پاها

اگه مردی به نامزدش علاقه مند شده باشه تلاش می کنه در راه رفتن خانوم رو راهنمایی کنه یا هنگام ورود به محل خاصی بعد از خانوم حرکت کنه حتی در رو واسه خانوم باز کنه و صندلی اش رو به جلو بکشه. موقعیت و حالتی که اون به خود می گیرد نشون دهنده اندازه صمیمیت و علاقه اون به نامزدشه. اون تلاش می کنه نامزدش رو پشتیبانی کنه و به طرف مقابل حالی کنه که همیشه در کنار اونه.

نشستن فرد عاشق

فرد عاشق واسه فرار از دیده شدن استرس ها و علائم ظاهری، مایل به جلو می نشیند و نشیمنگاه خود رو از صندلی کمی فاصله می دهد. اون با این کار به نامزدش توجه کرده و خود رو به اون نزدیک تر می کنه و البته در تلاشه بدن خود رو کنترل کنه.

افراد عاشق موقع نشستن تلاش می کنن روبه روی همدیگه بشینن اما در روابط بسیار نزدیک تر تلاش می کنن کنار هم و تو یه محل قرار گیرند حتی واسه به کار گیری یه بشقاب واسه غذا و نوشیدنی بهتر می دونن کنار هم بشینن.

افراد عاشق موقع نشستن تلاش می کنن هیچ مانعی روبه روی شون نباشن و هیچی خارجی بین اونا قرار نگیره. لباس های اضافی و وسایل اضافی خود رو در کنار دیگری قرار میدن و از فاصله انداختن یا مانع گذاشتن بین خود و نامزدشون دوری می کنن.

این افراد وقتی که می شینن و به گوش کردن و نگاه کردن نامزدخود ادامه میدن، مشت خود رو گره می کنن و کنار سر می گذارن و با علاقه و یه حسرت کوچیک به فرد خیره می شن.

خواص عشق واسه بدن

۱۰حقیقت علمی در مورد عشق

روانشناسی زبون بدن عشق مجله زندگی ایده آل

دسته‌ها: علمی-آموزشی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *