رودخانه کلرادو (به انگلیسی: Colorado river) از رودخانه های بلند آمریکا و رودخانه ایست که از گرند کنیون می گذره.

این رودخانه از دو کشور مکزیک و آمریکا و از پنج ایالت یوتا، آریزونا، نوادا، کلرادو و کالیفرنیا عبور می کنه و در زبون بومی سرخ پوستان منطقه، به این رودخانه «’Aha Kwahwat» می می گن.

رودخانه کلرادو

این رودخانه ۲۳۰۰ کیلومتر طول داشته و به خلیج کالیفرنیا می ریزه که سرچشمه این رودخانه در ارتفاعات پارک ملی کوه راکی می باشه.

این رودخانه در جنوب غربی امریکا واقعه که محل حضور گردشگران و علاقه مندان به طبیعت دست نخورده آریزونا هستش .

این وسط پیچ نعل اسبی هم به زیبایی کامل با منظره ای چشم نواز قابل دیدنه که در ادامه اون گراند کانیون هم بوسیله رودخانه کلرادو در شش میلیون سال پیش در حاشیه اون بوجود اومده است.

رودخانه کلرادو

در دوران قبل از تاریخ، ساکنان بومی آمریکا این منطقه رو با ساخت زیست گاه در دره و غارهای اون آباد کردن. گارسیا لوپر ده کاردناس از اسپانیا به عنوان اولین اروپایی که دره بزرگ رو دید شناخته می شه. اون در سال ۱۵۴۰ میلادی (۹۱۸ یا ۹۱۹ خورشیدی) به اونجا رسید.

در سال ۱۵۴۰ میلادی، جهانگرد و جستجو کننده اسپانیایی ( کورونادو) یه گروه کشف رو به این منطقه اعزام کرد. جالبه بدونین، منطقه گراند کنیون اول بوسیله این گروه اروپایی کشف شد، اما دور افتادگی این دره بزرگ موجب شد کا تا ۳۰۰ سال پس از این اتفاق، هیچ گروه یا کس دیگه ای از جزئیات این منطقه طبیعی آگاه نشه. گرند کنیون تا پس از جنگ داخلی آمریکا زیاد شناخته نمی شد.

اسرار آمیزترین نقاط روی زمین + عکس

دیدنیهای و تفریحات جزایر هاوایی

تور آمریکا میهن پست

دسته‌ها: علمی-آموزشی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *