How to Tell If You Smell

چه بوی بد دهن و چه بوی عرق، هر بوی بدی که بدیم ممکنه از دید خودمون مخفی بمونه و فقط باعث آزار بقیه شه.

به گزارش آلامتو و به نقل از ما؛احتمال اینکه شما عرق کرده باشین و بوی اون دور و بری ها رو آزار بده و خودتون از این موضوع بی اطلاع باشین، زیاده. بخاطر این اگه این موضوع براتون مثل یه کابوسه و دوست ندارین که در اینجور شرایطی قرار بگیرین، پیشنهاد می کنیم راهکارهایی که در ادامه ذکر شدن رو در پیش بگیرین.

قبل از توضیح راهکارهای یاد شده، باید بگیم که حتی با بو کردن بدن هم امکان داره متوجه رایحه ناخوشایند اون نشید. دلیلش هم اینه که گیرنده های بو در بینی افراد پس از اینکه به مدت طولانی در برابر یه رایحه (خوب یا بد) قرار می گیرن، کارائی خود رو از دست داده و دیگه توان تشخیص اون بو رو ندارن.

به زبون ساده تر میشه گفت که گیرنده های بینی بی حس شده و بوی بد بدنتون رو حس نمی کنن.

واسه اینجور مشکلی چه کارایی میشه انجام داد؟ واسه باخبر شدن از جواب این سوال در ادامه با ما همراه باشین.

لباسای خود رو در آورده و اونا رو بو کنین

واسه تشخیص بوی بدن خود، بهترین راه اینه که لباسای خود رو در آورده و بیرون از بدنتون اونا رو بو کنین. مطمئنا در بیرون از خونه نمی تونین اینجور کاری رو انجام بدین. اما در وقتی که خیلی به این مسله حساس شدین، می تونین در سرویس بهداشتی یا اتاق رختکن لباس هاتون رو درآورده و بو کنین.

واسه اطمینان، بهتره بخشایی از لباس که خیس هستن رو بو کنین چون اون قسمت از بدن بیشتر عرق کرده. عرق کردن به معنی وجود باکتری و میکروبه و باکتریا هم بوی بدی از خود متصاعد می کنن.

قانون طلایی بوی بدن:

اگه خودتون بوی عرقتون رو تشخیص دادین، مطمئن باشین که بقیه بسیار بیشتر از شما این بو رو احساس می کنن. واسه رفع این مشکل بهتره مام یا اسپری بدن بیشتری بزنین یا با دستمال مرطوب، عرقای بدن خود رو خشک و تمیز کنین. لباس هاتون رو عوض کنین یا حتی می تونین از محلولای ضدعفونی دست به زیر بغل خود بزنین تا خیلی سریع بوهای ناخوشایند از بین برن.

انگشتان دست خود رو روی سرتون بکشین

لازمه بدونین که بوی بد بدن همیشه هم از زیر بغل نیس. وقتی که موهای سر خود رو در فاصله های وقتی مناسب نمی شوئید، موها چرب شده و بوی بد از خود منتشر می کنن. اگه این نگرانی رو دارین که موهاتون بوی بدی داشته باشه و همه به غیر از خودتون متوجه این بشن، می تونین به روش زیر از وجود یا نبود وجود این مشکل خبردار شین.

دستان خود رو با آب گرم بشوئید اما از صابون استفاده نکنین. انگشتان تمیز دست رو چندین بار روی کاسه سر، نه روی موها، بکشین. بعد نوک انگشتان خود رو بو کنین. اینطوری می تونین بوی سر خود رو حس کنین.

نوشته ای دیگر :   روز تاسوعا چگونه گذشت

چند آزمایش تنفسی واسه تشخیص بوی دهن

واسه این که تشخیص بدید نفس شما بوی بدی داره یا نه، می تونین به روش زیر اون رو آزمایش کنین:

آزمایش دست:

دستان خود رو جلوی دهن گرفته و نفس خود رو بیرون بدین. بویی که حس می کنین، همون بوییه که بقیه هم متوجه اون می شن. واسه این آزمایش بهتره دستای خود رو با آب گرم و بدون صابون (عطری) شسته باشین. وگرنه، بوی دستان خود رو حس می کنین.

آزمایش بازو:

بازوی خود رو لیس بزنین. ۱۰ ثانیه صبر کنین، بعد اون منطقه رو بو کنین. اگه بوی بد می داد، باید بدونین که نفستون بد بوه.

آزمایش قاشق:

یه قاشق وردارین، فلزی یا پلاستیکی بودن اون فرقی نداره، اون رو به نرمی پشت زبون خود بکشین. اجازه بدید خشک شه و بعد بو کنین.

آزمایش مزه:

اگه احساس می کنین دهنتون مزه بدی پیدا کرده، مطمئن باشین که دهنتون بوی بد میده.

به کار گیری قهوه واسه نوسازی کارکرد گیرنده های بویایی

وقتی که آزمایشای بالا رو انجام می دید، به خاطر کمک کردن به کارکرد بهتر غدد بویایی می تونین از قهوه کمک بگیرین. این ماده غذایی به دلیل داشتن بوی قوی و واحد، باعث می شه تا همه بوهایی که در بینی شما مونده ان از بین رفته و فقط همون بوی قهوه در دماغ جمع شه.

به همین خاطره که در بیشتر عطرفروشیا، همیشه یه ظرف شامل قهوه یا دانه های نسکافه هست؛ که شما پس از تست چندین رایحه، با بوی قهوه بینی خود رو از هر عطری خالی کرده و بتونین بوهای جدید رو امتحان کنین.

البته لازمه اشاره کنیم که بر گفته های «پاملا دالتون»، روانشناس مرکز حسای شیمیایی مونل، حس بویایی آدم مثل دیگه حسش نیس که به سرعت نوسازی شه. شاید نو شدن و خالی شدن گیرنده های بویایی در بینی تا چندین هفته به طول برسه. به همین خاطره که وقتی پس از مسافرت به خونه خود باز می گردید، می تونین بوی اون جا رو حس کنین.

هم اینکه، به دلیل اینکه بینی به طور کامل از بوها خالی نمی شه، هیچ راهی واسه افزایش حساسیت بویایی بینی واسه درک بهتر بوی بدن خودتون وجود نداره. قهوه هم به طور کامل این هدف رو محقق نمی کنه، اما تا اندازه زیادی به نو شدن حس بویایی کمک کرده و واسه وقتی که هیچ راه حل کاربردی تری وجود نداره، گزینه خوبی هستش.

از کسی که به ایشون اطمینان دارین سوال کنین

آخرین روشی که می تونین از بوی بدن خود باخبر شید، سوال پرسیدن از کسیه که به ایشون اطمینان دارین و مطمئنین صمیمیت کاملی بین شما برقراره.

واسه کاهش بوی بدن چه بخوریم؟

دلیل بوی بد دهن چیه؟

ما

دسته‌ها: علمی-آموزشی

0 دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *