واسه هر ناخوشی کوچیکی به دکتر و دارو متوسل نشید بعضی از مشکلات عادی سلامتی خیلی راحت در خونه رفع می شه.

به گزارش آلامتو و به نقل از مجله سلامت؛ وقتی که گلو درد دارین ممکنه بلعیدن بزاق یا سرفه کردن شما رو اذیت کنه. گلودرد می تونه بسیار زیاد و شدید شه. بعضی از در این شرایط به کمک شما میان و می تونن شرایط رو بهتر کنن. اگه از اینجور شرایطی رنج می برید به کار گیری موادی که اونو آرامش میده بسیار عالی هستش. عسل، چای گرم و شربت سرفه می تونه از التهاب گلو کم کنه و باعث بهتر شدن شرایط شه. اما اگه می خواین واقعا از شر گلو درد خلاص شید باید درمانایی که در ادامه میگیم رو امتحان کنین.

با آب و نمک غرغره کنین:

آب و نمک می تونه با کمتر کردن اسیدی که منتهی به سوزش گلو می شه، التهاب موجود رو بهتر کنه. هم اینکه به کار گیری این محلول می تونه عفونتا یا مواد محرک رو به سطح گلو برسونه تا بدن راحت تر با اون دست و پنجه نرم کنه. واسه اینکه بتونین از همه این امتیازات بهره مند شید، یه چهارم الی یه دوم قاشق چایخوری نمک رو در هشت اونس آب گرم حل کنین.هر دو ساعت یه بار با این محلول غرغره کنین.

مایعات بسیار سرد بخورین:

شاید بلعیدن مواد در اینجور شرایطی خیلی سخت باشه اما وقتی که نوشیدنی یخ دار میل می کنین گلو بی حس می شه و می تونه التهابی که باعث ایجاد گلو درد شده رو کمتر کنه.

از خوردن مواد اسیدی چشم بپوشید:

رفلاکس اسید یکی از دلایل اصلی ایجاد گلو درده. این موضوع بدین معناست که بدتر کردن رفلاکس می تونه گلو درد رو بدتر کنه یا اونو طولانی تر کنه. بخاطر این، کارشناسان پیشنهاد می کنن از خوردن نوشابه، غذاهای سرخ شده یا مرکباتی مثل پرتغال یا لیمو دوری کنین. هم اینکه بهتره چند ساعت قبل از خواب از خوردن مواد غذایی دوری کنین. خوردن غذا قبل از خواب می تونه رفلاکس اسید رو بدتر کنه.

آنتی اسید استفاده کنین:

اگه مقصر اصلی گلو درد شما به خاطر رفلاکس اسیده مصرف آنتی اسید یا بقیه داروها می تونه درد شما رو بهتر کنه.

چای زردچوبه بخورین:

زردچوبه یکی از مکمل هاییه که می تونه در رژیم غذایی بسیار به درد بخور باشه. در کنار بقیه امتیازات زردچوبه مثل جلوگیری از سرطان یا مریضیای مغزی، خاصیت ضد التهابی اون می تونه به بهتر شدن گلودرد کمک کنه. کمی چای زردچوبه بخورین یا اونو به محلول آب و نمک خود اضافه کنین و غرغره کنین.

از این قرص استفاده کنین:

ایبوپروفن می تونه تورم و دردی که در گلو هست رو بهتر کنه. پس خوردن اون می تونه جلوی سرفه رو بگیره و باعث پاکسازی گلو شه. همین امر باعث بهتر شدن گلو درد می شه. فقط مطمئن شین که ایبوپروفن رو به همراه وعده غذایی میل می کنین.

استراحت کنین:

وقتی که بدن شما خسته س سیستم ایمنی هم ضعیف کردن می شه. اگه خسته هستین بدن شما واسه درمان خود دچار رقابت می شه.پس کمی استراحت کنین. وقتی رو واسه دراز کشیدن اختصاص بدین.

اگه همه موارد بالا با شکست مواجه شد:

اگه گلو درد شما بیشتر از ۴۸ ساعت زمان برد ممکنه عفونت باکتریایی داشته باشین. اگه اینجور بود، باید به دستور دکتر آنتی بیوتیک یا استروئید استفاده کنین تا درد گلو آرامش یابد. از دکتر کمک بگیرین.

دسته‌ها: علمی-آموزشی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *