آرایش ابرو

شاید واسه مرتب کردن ابرو اونم به شکلی دخترانه وساده ،ساعته ها وقت خود رو در سالنهای آرایشی گذرونده اید و بعضی وقتا هم رضایت کامل رو به خاطر زیاد برداشتن و یا نازک کردن اون نداشتین.

روشی ساده و آسون هست که می تونه شما رو در این کمک کنه بطوریکه خودتون در منزل و با در نظر گرفتن سلیقه شخصی خود ابرویتان رو مرتب کنین. اول به نکات مهمی که قبل از برداشتن ابروها باید بدونین می پردازیم:

۱- نکته مهم وقابل توجه اولیه اینه که شما می خواین ابروهایتان رو به شکلی به طور کامل دخترانه مرتب کنین و فرم بدین و نمی خواید مثل آرایشگران حرفه ای خط بندازین و مثلا ابروی صاف و شمشیری خود رو به شکل هشت در بیارین و یا برعکس چون این کار نیاز به تخصص خاص خود داره، بلکه می خواین با برداشتن موهای اضافی دور و بر ابروها ودر صورت ضرورت قیچی کردن بخشی از اونا ،ابروها رو منظم و یکدست کنین.

۲- نکته مهم دیگه اینکه بیشتر ابروها چه در خانمها و چه در آقایون به طور کامل مثل هم نیستن و حتما با هم فرق می کنن ،پس ما می خوایم با تغییراتی کوچیک وساده اونا رو مثل هم کنیم.

۳- ابروهای کم وخالی معمولا از تاج ابرو خالی وکم هستن ،پس دختر خانمهایی که تاج ابروی کمی دارن زیاد از تاج ابروها کم نکنن و از ادامه اون شروع به مرتب کردن ابروها کنن.

۴- بعضی از دختران جوون از مسواکای سفت و محکم واسه شونِه کردن ابروها استفاده می کنن که این خود باعث ریزش ابروها می شه ،پس بهتره از برسهای کوچیک ونرم مخصوص ابرو استفاده شه.

۵- تاتو کردن ابرو در سنین جوونی واسه دختران جوون علاوه بر ریزش ابرو دلیل می شه که شما مدتها یه ابروی مصنوعی و زنونه ویک مدل داشته باشین و واسه تغییر اون دوباره دست به تاتو زده، پاک کنین تا مدل اونو عوض کنیدکه پاک کردن اونم مشکلات بعدی رو به دنبال داره که حتما شما رو از این واسه پشیمون می کنه. مداد کشیدن هم راه دیگه ایه که اونم باعث ریزش شدید ابرو می شه،پس بهتره واسه پر نشون دادن ابروها و پر کردن جاهای خالی اون از سایه های ابرو که در رنگهای جور واجور وبا قلم مو همراه س استفاده کنین

۶- هر روز وهر زمان که جلوی آینه قرار می گیرین دست به ابروها نزنین چون که برداشتن پشت سر هم و زود به زود ابروها باعث شل شدن پشت پلک وافتادگی خیلی زود اون می شه.

۷- از تیغ زدن ابرو با هر بار برداشتن اون دوری کنین وتنها بعضی وقتا استفاده کنین چون علاوه بر زود در اومدن ابروها ،تارهای موی ابرو رو کلفت تر کرده ،باعث شکستگی موهای ابرو در زیر پوست شده وموهای زیر پوستی ابرو رو زیاد می کنه و هم اینکه موهادر خلاف جهت ابروها بیرون میاد و به مرور جهت ابرو هاکاملا به سمت پایین عوض می شه و شما فرم اولیه ابروهایتان رو که به شکل زیبایی به سمت بالا شونِه می شد از دست میدید.

۸- ابروها رو همیشه در همون جهتی که هستن وردارین یعنی به سمت بالا ومایل، و هیچوقت با موچین موها رو به سمت پایین نکشید تا از ریشه در بیارین چون این خود در نا منظم شدن تارهای ابرو بسیار تاثیر داره.

حال روش برداشتن ابروها :

۱- ابروها رو با کمی ژل به سمت با لا بابرس ابرو مرتب شونِه کنین.

۲- مدل تقریبی ابرویتان رو که دوست دارین و البته در ابروی شما جای میگیره رو روی ابرو در نظر گرفته و از راه یه مداد چشم روغنی که بهتره رنگ اون با ابروی شما فرق داشته باشه تا به طور کامل خط فرق رو به شما نشون بده ،دور تا دور ابرو بکشین.هر دو ابرو رو با هم و برابر کشیده تا در همون اول کار ابروها رو مانند هم ببینین و بدون اون که داخل ابروها رو پر کنین فقط دور تا دور اونا رو خط بندازین.

۳- از انتهای یه ابرو ،همون ابرویی که دست راحت تره شروع کرده وبا موچین پایین خط فرق ودر همون جهت رشد مو ، موهای اضافه رو وردارین ،همین طور بالای ابرو رو.

۴- با قیچی کوچیک مخصوص ابرو ودرست بالاتر از خط کشیده شده ،صاف صاف و خیلی کم بعد از شونِه کردن اگه نیاز به کوتاه کردن باشه ،قیچی کنین وتنها تیزیای اونو بگیرین که در دختر خانمها بهتره که تاج به همون حالت طبیعی بمونه وکوتاه نشه .بقیه قسمتهای ابرو یعنی وسط و انتهای اونو به سمت پایین شونِه زده و کمی قیچی کنین ،بعد موها رو به سمت بالا شونِه کرده و اگه مویی اضافه باقی مونده بزنین وگرنه دست نزنین. بهتره انتهای ابرو رو کوتاه نکنین تا ابرو طبیعی تر باشه.

«قشنگ تر میشم تا شکر گزارتر شوم»

چیجوری شوره سر رو از بین ببریم؟ روش درمان شوره سر

خواص عسل واسه تقویت موی سر

سایت آرایشگری مراحل آرایش صورت مطالب آرایشی

دسته‌ها: علمی-آموزشی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *