ایدز AIDS-virus

دو پژوهشگر آلمانی اعلام کردن که به روش تازه ای واسه درمان قطعی مریضی ایدز دست پیدا کردن. براساس این روش، سلول شامل ویروس HIV (HIV) با به کار گیری یه آنزیم مخصوص از دی ان ای DNA مریض جدا می شه و مریض واسه همیشه بهبود پیدا میکنه.

به گزارش آلامتو به نقل از مجله تخصصی «نیچر بایوتکنولوژی»، دو پژوهشگر آلمانی دانشگاه تکنیکی «درسدن» و انستیتو «هاینریش پته» هامبورگ موفق به کشف روش جدیدی واسه مقابله با ویروس ایدز شدن.

«فرانک بوخهولتس» و «یوآخیم هاوبر» در مقاله ای که در این مجله منتشر کردن، به توضیح چگونگی رسیدن به این موفقیت و ریشه کن کردن بقایای ویروس ایدز از بدن مریض پرداخته ان.

دلیل نبود موفقیت پزشکان واسه شکست دادن مریضی ایدز تا کنون، موندگار شدن بقایای این ویروس در سلولای بنیادی بیماره.

داروهایی که تا کنون واسه کاهش اثرات منفی اون جفت و جور شده، فقط واسه جلوگیری از گسترش ویروس در بدن استفاده میشن و کمکی به درمان مریضی نمی کنن.

«بوخهولتس» و «هاوبر» در مقاله خود نوشتن که طی آزمایشای بسیار آنزیمی پرورش دادن که به کمک اون میشه به سلولای بنیادی راه یافته و خیلی از سلولایی رو که به ویروس ایدز آلوده شدن، از دیگر سلولا جدا کرد.

به گفته این دو دانشمند، این آنزیم که «Rekombinase Brec 1» نامیده می شه حتی میتونه دو سر سلولای جداشده رو به هم وصل کنه.

مجله «نیچر بایوتکنولوژی» این کشف رو گامی بزرگ در راه درمان قطعی و دائمی ایدز آزمایش کرده. این روش هنوز مراحل آزمایشگاهی خود رو می گذرونه.

نوشته ای دیگر :   رنگ لباس متناسب با رنگ پوست

«بوخهولتس» و «هاوبر» در حال تدارک مقدمات انجام آزمایش روی بدن بیماران ایدزی هستن و به گفته هاوبر، هزینه مرحله اول آزمایش با حضور ۱۰ داوطلب گرفتار به ایدز، بر ۱۵ میلیون یورو بالغ می شه. اون میگه واسه رسیدن به یافته های قطعی اولیه چند سال وقت لازمه.

نشونه های دچار شدن به ایدز چیه؟

اشتباهات عادی درباره HIV و مریضی ایدز

ایدز جام جم آنلاین

دسته‌ها: علمی-آموزشی

0 دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *