اگه خواهان پوستی سرحال و سالم هستین باید به کار گیری ضدآفتاب رو به عنوان یه زور همیشگی قبول کنین.

به گزارش آلامتو و به نقل از مجله تناسب اندام؛ در این فصل، شاید هر لحظه ای رو که بتونین، در محیط بیرون سپری میکنین. و پوست ما، بیشتر از چیزی که متوجه باشیم در برابر آسیب قرار داره. هنگام رانندگی، هنگام خوردن ناهار در تراس یه رستوران، و یا موقع لذت بردن از گردش در پارک. و در خطر اشعه ها قرار گرفتن هم، شوخی نیس! به کار گیری ضد آفتاب، باید درست مثل به کار گیری ریمل مورد علاقه تون تبدیل به یه عادت نرمال در روتین زیبایی شما شه. حالا زمان اینه که مطمئن شید نه فقط از نوع درست ضد آفتاب استفاده می کنین، بلکه اونو به شکل صحیحی هم به کار می برید. یادتون باشه، آفتاب پشتتون وای نمیسته، بلکه پوستتون رو میسوزونه.

از شماره های بالا دوری کنین

رده های خیلی از کرمای ضد آفتاب با SPF (یا عامل مراقبت در برابر خورشید) بالای ۵۰ هست که از پایه نشون میدن شما چه یه مدت می تونین بدون سوختگی، در برابر آفتاب قرار بگیرین. مثلا، SPF 15نشان دهنده اینه که تا ۱۵ بار در برابر سوختگی از پوستتون مراقبت می کنه. وقتی این عدد از ۵۰ بالاتر میره، دیگه این قانون صدق نمی کنه. پس SPF 30 تا ۵۰ به اندازه کافی مناسبه.

به دنبال فرمولای «طیف گسترده» باشین

می دونستین که دو نوع اشعه از خورشید پخش می شه؟ UVB و UVA . اشعه UVA می تونه تا لایه های عمیق تری به پوست آسیب برسونه، در حالی که UVB اشعه ایست که باعث آفتاب سوختگی میشه. کرمای ضد آفتاب طیف گسترده، از پوست در برابر هر دوی این اشعه ها مراقبت می کنه.

نوشته ای دیگر :
روش جدید از بین بردن لکه های آکنه

چه مقدار باید استفاده کرد

می دونین که پیشنهاد می شه هنگام شستن موها به اندازه یه سکه شامپو مصرف شه. اما درباره کرمای ضد آفتاب، بر عکسه. باید حدود ۳۰ گرم از کرم ضد آفتاب استفاده کنین که حدودا برابر با اندازه یه لیوان شاته!

چه وقتی اونو بزنین

پوست شما نیاز داره که ضد آفتاب به اون نفوذ کنه تا بتونه حفاظت مناسب رو دریافت کنه. نمی تونین کمی کرم به صورتتون بزنین و بدون این دست اون دست کردن بیرون برید! لوسیون رو حدود ۱۵ تا نیم ساعت قبل از بیرون رفتن به پوستتون بمالید.

همه جا اونو بزنین

باید مطمئن شید که تموم مناطق در برابر نور آفتاب رو پوشش دادین. حواستون به پشت گردن، شونه ها، قفسه سینه، گوش و حتی دست هاتون باشه!

تکرار کردنش رو یادتون نره

حتی اگه یه ضد آفتاب، ضد آب هم باشه، می تونه با یه هوله پاک شه و یا با عرق کردن پایین بریزه. مطمئن شین که هر چند ساعت اونو تکرار می کنین. اگه در استخر هستین، هر بار که از استخر بیرون اومدید دوباره اونو تکرار کنین.

لب هاتون هم پشتیبانی نیاز دارن

اخبار جدید: لبا هم می تونن قربونی اثر آفتاب بشن و آفتاب سوختگی لبا، جهنم خاص خودشه! پس از اونا هم با یه بالم لب شامل SPF مراقبت کنین.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

چیجوری با انگیزه کار کنیم؟

زیبایی پوست سلامت پوست مجله تناسب اندام

دسته‌ها: علمی-آموزشی

0 دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *