اعتیاد به فیس بوک

علاوه بر ایجاد امکان رابطه آسون و به اشتراک گذاشتن حرفا و نگرانیا با بقیه می تونه بستر کار و کاسبی هم باشه و به شرط استفاده درست نه فقط داغون کننده نیس که می تونه دوست خوب و مهربانی هم باشه.

اما امان از اون روز که فیس بوک تبدیل به عادت واسه کاربرانش شه، چون که ترک عادت موجب مرضه! البته این ترک عادت وقتی موجبات مرض رو جفت و جور می آورد که از راه و روش درست نباشه و انگار زور پشت سرش باشه.

اگه جزو اون دسته از عاشقان فیس بوک هستین که حتی فکر دل کندن از اونم براتون عذاب آوره، حتما این گزارش رو بخونین تا با روشای ساده اما تضمینی ترک اعتیاد فیس بوکی آشنا شید:

۱- واسه خود هدف تعریف کنین

فیس بوک وقتی تنها یه وسیله سرگرمی به حساب می اومد و خیلیا ترجیح می دادن واسه تفریح به جای رفتن به طبیعت یا تماشای تلویزیون پای سیستم خود بشینن و به فیس بوک شون سری بزنن، اما حالا فیس بوک حتی می تونه منبع درآمد هم باشه.

شما آزادید که هر طور خواستین از فیس بوکتان استفاده کنین، اما لطفا واسه پیشگری از معتاد شدن قبل از سر زدن به اون هدف خود از این کار رو مشخص کنین.

۲- واسه خود زمان مشخص کنین

این یکی رو خیلی جدی بگیرین. میدونیم سخته و کمی صبوری می خواد و اراده. اما باور کنین شدنیه. تعیین مدت زمان واسه حضور در فیس بوک حتی می تونه باعث شه که جذابیت این شبکه اجتماعی براتون به مرور کمرنگ نشه و وقت تون هم به پوچی نگزره.

۳- اهداف خود رو به اشتراک بذارین

تلاش کنین فیس بوک رو به دوستی خوب واسه خود تبدیل کنین، نه دشمنی که توان و وقت و انرژی و حتی اعصاب تون رو از شما میگیره. به فیس بوک به چشم یه فرصت واسه رسیدن به اهدافتون نگاه کنین و هدفای خود رو در اونجا به اشتراک بذارین. راه میان بر خوبی می تونه باشه واسه رسیدن به اهداف و البته معتاد نشدن!

۴- واسه خود استراحت بین دو فیس بوک بذارین!

اگه از اون دو آتشهایی هستین که بقیه کاراتون رو لابه لای سر زدن به فیس بوک انجام می دید و اصلا به خرجتون نمی ره که فیس بوک رو باید لابه لای کارای دیگه بذارین، لا کم لطف کنین بین زمانایی که در فیس بوک هستین، واسه خود استراحت در نظر بگیرین تا بتونین به کارای دیگرتون برسین!

۵- به خودتون فیس بوک جایزه بدین

این یکی خیلی شیرینه. می تونین در ازای انجام هر کار یا پروژه ای که براتون مهمه، یه فیس بوک به خود جایزه بدین. به این معنا که هر چیکار انجام شده مهمتر باشه، زمان بیشتری رو در فیس بوک بگذرونین. تازه این مدل فیس بوک بازی هیجان و شیرینی بیشتری هم داره.

۶- سیستم تون رو خاموش کنین

باور کنین در دنیای دور و برتون هم زیباییایی هست که به اندازه فیس بوک یا حتی بیشتر از اون می تونن واسه شما هیجان انگیز باشن. پس مرام بذارین و یه بار از خیر فیس بوک بگذرید و به جای اون به دور و برتون نگاه کنین. اگه جواب نداد می تونین دوباره به روش قبلی برگردین.

بانکی فیس بوک

دسته‌ها: علمی-آموزشی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *