افزایش عمر

افزایش عمر آدم از جمله مسائلیه که در سالهای گذشته توجه آدم رو به خود جلب کرده. روشای مثل ورزش کردن، دوری از مواد مخدر و مشروبات الکلی و هم اینکه داشتن رژیم غذایی سالم از جمله روشهاییه که متخصین واسه افزایش طول عمر پیشنهاد می کنن. اما در این مطلب ما می خوایم تا شما رو با روش های متفاوتی واسه افزایش طول عمر آشنا کنیم.

برگشت به طرف خدا
بدیش اینه امروزه در دنیای ماشینی و زندگی شهری آدما از یاد خدا و جنبه های الهی زندگی دور شده و بیشتر به یاد ارزشهای مادی زندگی هستن. اما باحال اینجاس که همین آدم تا در مقابل مشکلات و سختیا قرار میگیره یه دفعه به یاد خالق هستی افتاده و از اون یاد می کنه. حتی در جهان غرب هم که بحث اعتقادات مذهبی به محکمی جوامع شرقی نیس مشخص شده که امید به زندگی در افراد با ایمان که به عبادت پرداخته و به مکانهایی مثل مساجد و یا کلیساها می رن بیشتر از سایرینه.

یک یا چند زبون خارجی یاد بگیرین
شکی ندارین که واسه داشتن عمری طولانی به یه مغز فعال و پویا نیاز دارین. تحقیقات انجام شده روی ۲۰۰ داوطلب در دانشگاه تورنتوی کانادا نشون داده که آدمایی که می تونه به یک یا چند زبون خارجی صحبت کنن نسبت به بقیه از احتمال کمتری واسه دچار شدن به فراموشی بهره مند هستن. کارشناسان فکر میکنن که این عمل به تقویت توان حافظه و سلولهای مغزی منجر می شه.

زندگی در کوهستان
براساس یه تحقیق که در آمریکا صورت گرفته مشخص شده که آدمایی که در مناطق مرتفع زندگی می کنن از امید به زندگی بالایی بهره مند بوده و رسیدن به سن ۱۰۰ سالگی در این مناطق به آسونی ممکنه. محققان در توجیه این وضعیت می گن که اول اینکه هوای کوهستان به دلیل پاکیزگی کمک موثری در تامین سلامت فرده و در همین حال حرکت در سطوح کوهستانی پس از یه مدت به تقویت قلب آدم منجر می شه.

کار سخت
در تحقیقاتی که در دهه ۲۰ میلادی روی کودکان آمریکایی انجام شد یافته های عجیبی مشاهده شد. این تحقیقات نشون داد که کودکانی که در کودکی بسیار خوشحال بوده و نگرانی فکری خاصی نداشتن نسبت به بقیه از عمر کمتری بهره مند بودن. این افراد در زندگی بزرگسالی خود نمی تونن خوب با استرس و فشارهای محیط کار رو به رو شن و در اون دوره با فشارهای زیادتر از اندازه رو به رو می شن . پس تلاش کنین تا از سنین پایین به کار و فعالیت عادت کرده و خنده و شوخی رو در حد مشخصی حفظ کنین.

به کار گیری اعضای جدید بدن
امروزه به کمک تکنولوژیای زیستی جدید آدم تونسته تا بخشای مختلفی از بدن آدم رو به صورت مصنوعی تولید کنن. پوست، قلب و ریه از جمله بخشایی هستن که به صورت مصنوعی تولید شده و در اختیار آدم قرار میگیره. با این روش شخص می تونه در صورت بروز مشکلی در اون بخش به تعویض اون اقدام کرده و زندگی رو با سلامت پی بگیره.

رژیم گرسنگی
از سال ۱۹۳۴ به این سو محققان با شکل های جور واجور مختلفی از موشا آزمایشات مختلفی رو صورت دادن که درزمان اونا به موشها غذای کمی داده می شد. این حیوانات در آستانه گرسنگی کامل قرار می گرفتن اما به یه مدت طولانی به زندگی خود ادامه می دادن. این آزمایش روی آدما هم انجام شد و درزمان اون به گروهی از داوطلبین مواد مغذی لازم واسه زندگی داده شده اما کالری بسیار کمی در غذای اونا منظور شده بود. این افراد با کم شدن احتمال دچار شدن به دیابت و هم اینکه کاهش فشار خون رو به رو شدن.

انجام دادن کارای خیر
خیلی از ما تا الان تجربه انجام دادن یه کار خوب رو داشته ایم. معمولا پس از انجام دادن این کار حس خوبی به ما دست میده. تحقیقات انجام شده نشون میده آدمایی که به انجام دادن کارای خوب عادت دارن و یا در گروه هایی که به انجام امور خیریه می پردازن عضویت دارن از طول عمر بیشتری بهره مند هستن.

طول عمر

دسته‌ها: علمی-آموزشی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *