تمرکز می کنیم؛ عکس می گیریم و بعد چه؟ از یه معماری قشنگتر تا یه مکان متروک، بعضی مواقع موضوع و تکنیکای عکاسی در درجه اول اهمیت قرار داره؛ اما بعضی وقتا نوع و روش های جدید عکاسی از اهمیت بالایی برخورداره؛ این تکنیکای عکاسی در خلق تصویر در ابعاد جور واجور کمک می کنه.

بعضی عکاسان به نظر می رسه تصویر رو ثابت کرده  آهسته کرده و یا به زمان سرعت می بخشن، یه سری های دیگه مثل ویل پرسون  دیدگاه ما رو در مورد تغییر تصویر تغییر داده و اطلاعات ما رو در این باب بالا بردن. اصلاح عکسای سه بعدی، تصاویر پانورامیک به کمک اشعه مادون قرمز روش هایی از این دسته؛ اینجا راهنمای تصویری واسه بهترین روش های عکاسی دنیا هست.

۱-  عکاسی پانارومیک و سه بعدی

کی گفته که عکاسی محدود به چهارچوبای استاندارد و یا پانورامیکه؛ بعضی عکاسان در چهارچوب عکاسی کرده و تصاویری رو خلق می کنن که سه بعدی متحرک بوده و میشه به کمک کامپیوتر اون رو دید.

عکاسی

۲-  عکاسی سرعت بالا

در حالی که بیشترین عکسا در لحظه ای گرفته می شه که افراد می تونن سرعت بالای عکاسی رو ببینن؛ هم اینکه باید عکس تصاویر زیبایی رو به ما ارائه دهد که نگاه های تصویرگرانه از حوادث سریع تر از لحظه رو شکار کنه.

عکاسی سرعت بالا

۳-  عکاسی تصاویر عجیب

نقطه مقابل عکاسی با سرعت بالا جهان زیادی هست که تصاویر خیالی محو شامل اون می شه. از یه عکس تایم لپس؛ میشه لحظات زیادی رو که در همدیگه ترکیب شده دید  که تو یه تصویر هنری خلق می شن.

عکاسی

۴-   عکاسی اچ دی ار و مادون قرمز

با به کار گرفتن این وسیله میشه تصاویری که در اون کمی دست کاری شده دید که تو یه درجه درست  قرار گرفته و رنگ اون هم کمی تغییر پیدا میکنه که از اون جمله میشه به  عکسای مادون قرمز و اچ دی ار تصاویری عادی گرفت و اونا رو غیر عادی جلوه داده؛ کنتراست اون رو بالا برد و بعضی جنبه های تصویر رو واقعی تر نشون داد.

عکاسی اچ دی ار و مادون قرمز

۵-  عکاسی شب

عکاسی شب می تونه بهترین روش عکاسی رو به همراه داشته باشه و در اون میشه از سایه ها، کم کردن نور و کنتراستایی کمک گرفت که در روز نمیشه دیدشون. این عکاسان روش های متفاوتی دارن اما کلا چیز جدیدی رو به هنر خود به کمک عکاسی در شب اضافه می کنن.

عکاسی شب

۶-    عکاسی مشکی و سفید

عکاسی مشکی و سفید جایی شروع شده و جایی هم به پایان رسیده, اما عکاسان معاصر دوباره از این هنر اصیل کمک گرفته و با تکنیکای جدید؛ روش های اصلی این فوت وفن  رو به خدمت گرفتن.

عکاسی مشکی و سفید

۷-    عکاسی رنگای تکفام

عکاسی رنگای تکفام هر چند به رنگای مشکی و سفید محدوده؛ اما بالاتر از اون هستش؛ خیلی از عکسای هنرمندان ترکیبای بسیار زیبایی از یه رنگ و هم اینکه نور و سایه تو یه چهارچوب خاکستری دارن.

عکاسی رنگای تکفام

۸-   عکاسی ائینه و انعکاسی

در خیلی از جاها ائینه  در ذات و معماری قرار داره؛ از جریان آب روان تا کف براق زمین، خیلی از عکاسا به این روش ادامه داده و انعکاسای بیشماری رو به همراه داره که در تجربه های هر روزه ما میشه دید.

عکاسی درخشش

۹- عکاسی Head-Twisting Tilt-Shift

پرسپکتیو و مقیاسا چشم انداز بسیار نافذی در بخش عکاسی هستن که تسلط بر اونا یه مسئله س؛  اما تغییر اونا واسه یه هدف به طور کامل متفاوت مسئله ای دیگه س. این روش عکاسی دیدگاه ما رو در مورد اندازه واقعی عکسا  و روش های خلاقانه اون تغییر میده.

عکاسی

۱۰-    عکاسی PINHOLE  و فوتوگرام

کی می گن عکاسی نیازمند دوربین واسه گرفتن عکسه در زمانای گذشته همونجوری که میدونیم دوربینایی واسه عکس گرفتن وجود داشته. عکاسان پیشرو و هم اینکه محققان از  این فوت وفن استفاده کرده و تصاویری رو خلق کردن، تصاویر خلاقانه امروزی به این شکل درآمده ان.

 فوتوگرام

عکسای فریز شده

در حالی که اونا مشغول کارشون هستن؛ نقطه ای از ان یه چهارچوب  ثابت واسه عکاسیه؛ دنیس درازاک و لیوی هم هنری رو خلق می کنن که از نظر زمان و زاویه در بهترین شکل ممکنه.

عکاسی

عکسای بناهای یادبود چسبیده شده

مثل عکسای دنیس درازاک و لیوی، میشل هوگز تصاویری رو خلق نمی کنه که کمتر جدیه ؛ اما از نظر فوت وفن عکاسی بسیار بالا و هنرمندانه س؛ اون  به سرتاسر جهان سفر کرده و بقعهای دیگری رو جانشین کرده، اما هیچ کدوم از اونا مانند تصاویر مینیاتوری دست ساز خود اون نشده.

عکاسی

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

بازنشر سیمرغ عکس چگونگی درست عکس گرفتن

دسته‌ها: علمی-آموزشی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *