میزگرد تاثیر تغییرات اندازه ارز بر کسب و کارای بخش IT و راه کارای برون رفت اون در سازمان نظام صنفی رایانه ای با حضور اعضای کمیسیون شبکه این سازمان برگزار شد.

مدیران و کارشناسان بخش لوازم شبکه در این میزگرد به تشریح آسیب ها و زیان های حاصل از نوسان گذشته اندازه ارز بر کسب و کارای فناوری اطلاعات و هم اینکه قرارداده های کارفرمایی پرداختن و از مجموعه حاکمیت و دولت خواستن تا با بازنگری تاثیر افزایش اندازه ارز در بستن قرارداده ها، بار دیگه بخش نامه «چگونگی جبران آثار تغییر قیمت ارز در پیمان های بدون کاهش» رو واسه کاهش ضرر و زیان بخش خصوصی مخصوصاً در بخش IT با مشارکت و همکاری با سازمان نظام صنفی رایانه ایی ابلاغ و اعمال کنه.

نامه مورد بحث در سال ۹۱ همزمان با زمان افزایش اندازه دلار از ۱۲۰۰ به ۳ هزار تومن از طرف معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور به تموم دستگاه های اجرایی، مهندسان مشاور و پیمانکاران ابلاغ شد و این بخشنامه تا پایان سال ۹۵ تمدید شده است. براساس این بخش نامه، تغییر قیمت ارز در تموم قرارداده ها از جمله فناوری اطلاعات و ارتباطات دید می شد.

آزاد معروفی

«آزاد معروفی»، رئیس کمیسیون شبکه سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران خبر از مشکلات ایجاد شده واسه پیمانکاران بخش IT در ۶ ماه گذشته به واسطه افزایش ۳۰ درصدی قیمت ارز داد: «این موضوع دردسرهای بسیاری رو واسه فعالان اقتصادی ایجاد کرده و التهابات ناشی از اون بخش کلی ای از شرکت های رایانه ای رو در آستانه ورشکستگی قرار داده است

نوشته ای دیگر :
پیش نمایش Battlefield 1: جنگ بزرگ

معروفی اشاره کرد که تامین لوازم پروژه های در دست اقدام و مناقصات بخش خصوصی با دولت در اثر این نوسان، دچار مشکل شده و کلی شرکت ها متضرر شده ان. این درحالی است که کارفرمایان دولتی و خصولتی قائل به پذیرش اثرات افزایش قیمت دلار در قرارداده ها نیستن.

وحید تائب

«وحید تائب»، عضو هیات مدیره و عضو کمیسیون شبکه سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران هم بر ضرورت پیگیری های سازمان به منظور احقاق حقوق شرکت ها در اثر مشکلات ارزی در قرارداده ها تاکید کرد و گفت: «سازمان نظام صنفی رایانه ای  با بهره گیری از تموم ظرفیتش وبه سرعت از روش نهادهای حاکمیتی موضوع تاثیر نوسان های ارزی بر قرارداده های بخش فاوا رو پیگیری می کنه. تلاش می کنیم این مطالبات رو طی نامه ای با تجمیع نظرات بخش خصوصی از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پیگیری کنیم تا از ضرر افزایش اندازه ارز در قرارداده ها جلوگیری شه

الان و بدون پشتیبانی دولت، شرکتای فعال بخش IT مجبور می شن تا خدمات و جنسای خود رو به صورت نقدی بفروشن. اگه اندازه ارز همینطوری بالا رفته باشه، احتمال ورشکستگی و کاهش نیرو در خیلی از شرکتای این بخش مانند سال ۹۱ هست.

دسته‌ها: فناوری

0 دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *