عادتایی جدید واسه سال جدید: سال جدید زمان تغییر عادات بد و یاد گرفتن رفتارها و عادات خوبه. البته مهم نیس که چه وقتی تصمیم به تغییر بگیرین، هر زمان که اینجور شه نیکوست اما انگیزه ای که در این روزا واسه بهتر شدن هست حیرت انگیزه و می تونه شما رو به موفقیت نزدیک تر کنه.

پس این ۱۰ عادت جدید که در سایت Quora بوسیله یکی از کاربران پیشنهاد شده رو یادتون باشه. این کاربر نوشته:

واسه من، باحال ترین آدم ها:

روتین ها رو نفی می کنن. در تموم زندگی شون به اون ها گفته شده که باید یه سری کارا رو به یه روش خاصی انجام داد و اون ها رفته ان و راه خود رو پیدا کرده ان. انگیزه اون ها ساز مخالف زدن یا یاغی بودن نبوده بلکه از روی صداقت و کنجکاوی در جستجوی شادی و هویت مخصوص به خود بوده ان.

احتمالات رو به رقابت می کشن. وقتی به کسی گفته می شه که یه کار رو هیچ وقت نمی تونه انجام بده، اتفاقی درون ایشون رخ می دهد. جنبه فکری اون ها دچار تغییر می شه و این رو به همه دور و بریا شون انتقال میدن.

جربزه دارن. آدم های باحال جربزه حرف زدن و پای حرف خود ایستادن رو دارن، جهت گیری دارن و کاری رو چون آسونه انجام نمی بدن. بعضی وقتا آرزو می کنن که ای کاش می تونستن خوش مشرب و به جوش باشن اما موافق بقیه نیستن و نمی تونن باشن. باحال ترین آدم ها روحیات انقلابی دارن.

رایج سوال می کنن و هر روز تفکر. اونم بدون اینکه قصدش رو داشته باشن. به جای اینکه سوال کنن چه و چیجوری و کِی، می پرسند به چه دلیل؟ نمی خواهند بحث کنن، می خواهند منطق همه چیز رو پیدا کنن.

با تموم وجود کاراشون رو انجام میدن. حتی کارای ساده رو هم با شوق و نظم و تعهد و عظم راسخ انجام میدن. سر ساعت حاضر می شن و کارا رو به درستی پیش می برند.

شدیدا شایسته هستن. سر از هر چیزی در آوردن خیلی جالبه. چیجوری این همه چیز یاد گرفتی؟ چیجوری جواب همه چیز رو می دانی؟ چیجوری یه موضوع پیچیده رو تا این حد ساده می کنی؟ به چه دلیل آدمایی که نمی دانند باید چیکار کنن به سمت تو جلب می شن؟

به دنبال علاقه مندی های شخصی می روند. وقت گذروندن با انسانی که بدونین واسه خودش وقت می گذارد خیلی جذابه. مثلا یاد می گیرند چیجوری لاتین صحبت کنن یا واسه خودشون کانویی درست می کنن یا هر کار باحال دیگری که کمتر کسی به دنبالش می رود.

موقر هستن. این یه ظرافت و فضیلت و اندیشمندی در پیشبرد زندگیه. می دانند که چه وقتی چه حرفی بزنن و می دانند که چیجوری گوش بدن.

ارزش ایجاد رابطه شفاف رو فهمیده ان. اون ها از کنایه زدن، زخم زبون زدن یا پرخاش کردن دوری می کنن. هیچ پاسخی به سخنان طعنه آمیز نمی توانم بدهم و فکر می کنم چقدر بده که این سخنان نشونه هوشمندیه. من ترجیح می دهم از سخنان یه شخص حیرت زده شوم تا به اون ها فکر کنم و بفهمم چه گفته شده.

خوب هستن. بی رحمی از نظر من باحال نیس. پاکدامنی (تلاشی دوستانه و مستدام واسه انجام کارای درست)، نجابت و مهربانی بی پایان رو باحال توجه می دانم چون هممون عمیقا پر از ایراد هستیم و تلاش واسه بهترین بودن بسیار سخته.

منبع: دیجیاتو


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *